لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

ایران از روسیه می خواهد موشک اس-۳۰۰ را تحویل دهد


ایران از روسیه می خواهد موشک اس-۳۰۰ را تحویل دهد
ایران از روسیه می خواهد موشک اس-۳۰۰ را تحویل دهد

روسیه چند سال پیش، قراردادی برای فروش موشک اس-۳۰۰ با ایران امضا کرد اما در آن چگونگی تحویل آن، مشخص نشده است

یک قانون گذار ارشد در ایران به روسیه هشدار می دهد که تاخیر بیشتر در تحویل سیستم موشک ضد هوایی به رابطه میان تهران و مسکو لطمه خواهد زد.

رسانه های دولتی ایران روز یکشنبه به نقل از علاءالدین بروجردی، رييس کميسيون امنيت ملى و سياست خارجى مجلس شوراى اسلامى، گفت روسیه باید تعهد خود برای تحویل موشک زمین به هوای اس-۳۰۰ را انجام دهد.

روسیه چند سال پیش، قراردادی برای فروش موشک اس-۳۰۰ با ایران امضا کرد اما در آن چگونگی تحویل آن، مشخص نشده است. ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی شدیداً مخالف فروش این نوع موشک ضد هوایی پیشرفته به تهران هستند.

مقامات ایرانی همچنین روز یکشنبه تمایل خود را برای پیشبرد مذاکرات در زمینه یک قرارداد هسته ای برای فراهم آوردن اورانیوم با غلظت بالا که غرب از آن پشتیبانی می کند، اعلام کردند.

سعيد جليلى، مذاكره كننده ارشد هسته اى ايران، گفت ایران از مذاکرات استقبال می کند و امید دارد دستیابی به یک توافق هرچه زودت امکان پذیر شود.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین می خواهند ایران را متقاعد کنند تا فعالیت خود در زمینه غنی سازی اورانیوم را در مقابل محرک های سیاسی و اقتصادی، متوقف کند.

تا کنون تهران غنی سازی را متوقف نکرده است.

غرب ایران را به تلاش پنهانی برای ساختن بمب هسته ای متهم می کند. تهران ادعا می کند برنامه هسته ای او صلح آمیز است و هدف آن تولید نیروی برق است.

XS
SM
MD
LG