لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۴

هشدار آمریکا به سرمایه گذاران خارجی: تحریم ‌های ایران هنوز لغو نشده است


در حالیکه دولت ایران پس از دستیابی به توافق هسته‌ای برای جلب سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند، گزارش‌ها حاکی است که دولت آمریکا به شرکت‌ها و دولت‌های خارجی هشدار داده است که تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران هنوز لغو نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا بطور محرمانه به دولت‌های خارجی یادآور شده است که تحریم‌ها علیه ایران کماکان باقی است، و بنا براین بهتر است در سرمایه گذاری در صنعت نفت و دیگر حوزه‌های بازرگانی در ایران محتاط باشند و تا اجرای کامل توافقنامه هسته‌ای ایران منتظر بمانند.

این خبرگزاری که منبع گزارش خود را مقامات سیاسی و منابع دولتی ذکر کرده است، آورده که وزارت خارجه آمریکا به تازگی از طریق پیامی، که در عرف دیپلماتیک نوعی "خط مشی" شناخته می‌شود، باقی بودن تحریم‌ها را به سفارتخانه‌های خود در همه کشورهای جهان یادآوری کرده است.

به گفته یک منبع دولتی آمریکا شرکت‌های بازرگانی در درک مفاد توافقنامه هسته‌ای ایران دچار نوعی سوء تفاهم شده‌اند، بنا براین اخذ اطلاعات درست از منابع موثق بسیار مهم است.

بر اساس توافق هسته‌ای تیرماه گذشته میان ایران و قدرت‌های جهانی، تحریم‌های بین‌المللی در ازای اجرای تعهدات هسته‌ای از سوی ایران، لغو خواهد شد. بر اساس روند تعیین شده برای اجرای توافق هسته‌ای، لغو تحریم‌ها علیه ایران احتمالا اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی صورت خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG