لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۷:۱۱

«اگر بخواهیم سلاح اتمی بسازیم کسی نمی تواند مانع شود»


رهبر جمهوری اسلامی ایران می گوید کشورش دنبال تسلیحات اتمی نیست اما اگر می خواست چنین کند هیچ کشوری نمی توانست جلوی آن را بگیرد.

آیت الله علی خامنه ای، که در تمامی امور کشور حرف آخر رامی زند روز شنبه گفت ایران از محو تمامی سلاح های اتمی پشتیبانی می کند.

خامنه ای در اظهاراتی که امروز، شنبه، روی وب سایت او منتشر شد می گوید: "ما عقیده داریم سلاح هسته ای باید محو شود و نمی خواهیم سلاح هسته ای بسازیم، اما اگر این عقیده را نداشتیم و تصمیم داشتیم که سلاح هسته ای داشته باشیم هیچ قدرتی نمی توانست جلوی ما را بگیرد".

مقامات ایرانی پیشتر گفته اند یک فتوای خامنه ای در مورد منع تسلیحات اتمی برای جمهوری اسلامی الزام آور است.

غرب به ایران مشکوک است که زیر پوشش برنامه غیر نظامی انرژی اتمی قابلیت های تسلیحات اتمی را دنبال می کند. تهران این اتهام را رد کرده است و می گوید برنامه اتمی اش صرفا برای مقاصدی صلح آمیز است.

آمریکا و چند کشور دیگر قرار است اواخر این ماه در قزاقستان با مقامات ایرانی در باره برنامه اتمی تهران صحبت کنند.

سازمان ملل متحد ایران رامشمول تحریم های تنبیهی ساخته است.

به گزارش رادیو فردا علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران همچنین روز شنبه در واکنش به حاشیه‌های جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی، روسای قوای مجریه و مقننه را مورد انتقاد قرار داد و گفت که فعلا آنها را «نصیحت» می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای خامنه‌ای اظهار داشت: «این که رئیس یک قوه به خاطر یک سند اثبات نشده دو قوه دیگر را متهم کند، خلاف شرع و قانون و تضییع حقوق مردم است.»

اشاره آیت‌الله خامنه‌ای به اقدام محمود احمدی‌نژاد در روز استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
XS
SM
MD
LG