لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۴

رأی دهندگان در یک نظرسنجی برجام را رد کرده و معتقدند ایران فریبکاری خواهد کرد


گزارشی از جول پولاک در وبسایت بریتبارت

بنا بر تازه ترین نظرسنجی مشترک «بریتبارت» و «گراویس» اکثریت رای دهندگان آمریکایی با توافق هسته ای ایران مخالفت داشته و از هر پنج نفر سه نفر انتظار دارند ایران دست به فریبکاری بزند.

در این نظرسنجی که چهارشنبه منتشر شد، ۳۸ درصد پاسخ دهندگان قویا مخالف برجام و تنها ۲۲ درصد قویا موافق آن هستند. وقتی ۷ درصدی که گفته اند نسبتا مخالف توافق با ایران هستند و ۱۸ درصدی که موافقت نسبی شان با این توافق را اعلام کرده اند اضافه کنیم ۴۵ درصد کل شرکت کنندگان در نظرسنجی با برجام مخالف و ۴۲ درصد موافق آن هستند.

فارغ از میزان حمایت پرسش شوندگان از برجام یا مخالفت با آن، ۵۹ درصد از رای دهندگان آمریکایی معتقدند ایران تقلب و فریبکاری خواهد کرد و تنها ۱۲ درصد فکر می کنند ایران به برجام پایبند خواهد ماند. ۲۹ درصد هم نظر قاطعی ندارند.

همانطور که مردم کلمبیا در یک همه پرسی توافق صلح دولت آن کشور با شورشیان فارک را رد کردند، اگر به مردم آمریکا هم چنین فرصتی داده شود احتمالا آن را رد خواهند کرد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG