لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۱

عراقچی: به ابهامات آژانس جواب می دهیم


عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران می گوید جمهوری اسلامی الزامی به جواب دادن به همه پرسش های آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت های هسته ای ایران ندارد، اما برای «از بین بردن نگرانی ها به ابهامات آژانس جواب می دهیم.»

آقای عراقچی، از مذاکره کنندگان ایران در گفتگو های اتمی، پنج شنبه شب به صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت برخی از سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی، به گفته او، فراتر از تعهدات موافقتنامه پادمان است.
پادمان موافقتنامه ای است بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و کشور امضا کننده آن که بر اساس آن بر فعالیت های هسته ای آن کشور نظارت می شود.
آقای عراقچی خواستار «اجماع ملی» در حین گفتگوهای اتمی شد و گفت «آنچه که به ما در نبرد دیپلماتیک کمک می کند، پشتوانه عظیم مردمی است که همواره وجود دارد.
عباس عراقچی گفت اگر « اختلاف دیدگاه به تشتت بیانجامد» باعث نگرانی است.

به گزارش اسوشیتد پرس، عباس عراقچی گفت ایران و ۶ قدرت جهانی در مذاکرات اکتبر با چارچوب کار موافقت کردند، و ایران امیدوار است در دور بعدی مذاکرات «پیشرفت هایی در محتوا» صورت گیرد.
با این حال، او یادآور شد راه پیش رو «طولانی و پر پیچ و خم» خواهد بود.

اظهارات معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در حالی بیان می شود که محافظه کاران انتقادات تندی را به مذاکره کنندگان ایران در گفتگوهای اتمی، به ویژه جواد ظریف، وزیر امورخارجه مطرح می کنند.
XS
SM
MD
LG