لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

احمدی نژاد: ایران مایل است در صورت رعایت شرایطی مذاکره کند


احمدی نژاد: ایران مایل است در صورت رعایت شرایطی مذاکره کند
احمدی نژاد: ایران مایل است در صورت رعایت شرایطی مذاکره کند

رییس جمهوری اسلامی ایران می گوید تهران آماده است گفت و گو با کشورهای غرب درباره برنامه اتمی را در صورت رعایت شرایطی از سر بگیرد.

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه در سخنانی در شهر کرد گفت ایران این شرایط را به زودی اعلام خواهد کرد. او همچنین اظهار داشت قدرت های جهانی باید به دلیل وضع تحریم های جدید علیه ایران ادب شوند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد هفته پیش چهارمین دور تحریم ها را علیه ایران وضع کرد. اتحادیه اروپا نیز برای اعمال تحریم هایی آماده می شود.

در حالی که کشورهای غربی بر این گمانند که برنامه اتمی ایران برای تولید اسلحه به کار می رود، تهران آن را صلحجویانه می نامد

روز چهارشنیه، رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت جمهوری اسلامی گفت ایران قصد دارد چهار رآکتور جدید و نیرومند تر بسازد. علی اکبر صالحی اظهار داشت رآکتورها، مواد اتمی که برای پژوهش های پزشکی به دیگر کشورهای مسلمان صادر خواهد شد تولید خواهند کرد.

پیشتر، کاترین آشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت او از مذکره کننده ارشد اتمی ایران دعوت کرده است در مذاکرات جدید درباره اختلاف اتمی شرکت کند.

آشتون گفت این پیشنهاد در راستای رویکرد دو سویه اتحادیه اروپا، استفاده از گفت و شنود و تحریم ها – برای هدف گرفتن برنامه اتمی ایران قرار دارد.

XS
SM
MD
LG