لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۷

آلن ژوپه: اقدام نظامی علیه ایران منطقه را به بی ثباتی کامل می کشاند


آلن ژوپه: اقدام نظامی علیه ایران منطقه را به بی ثباتی کامل می کشاند
آلن ژوپه: اقدام نظامی علیه ایران منطقه را به بی ثباتی کامل می کشاند

آلن ژوپه، وزیر امور خارجه فرانسه می گوید اقدام نظامی علیه ایران می تواند به بی ثباتی کامل منطقه بیانجامد. آقای ژوپه در مصاحبه با شبکه رادیویی اروپای یک، افزود هنوز امکان وادار کردن ایران به پاسخگویی در برنامه هسته ایش، با تشدید تحریم ها وجود دارد و باید برای جلوگیری از پدید آمدن وضعیتی غیر قابل جبران، هر کاری را که می توان، انجام داد.

نیکلا سارکوزی، رییس جمهوری فرانسه، روز جمعه در نشست گروه ۲۰ با انتقاد از برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد که اگر موجودیت اسراییل مورد تهدید قرار گیرد، کشورش دست روی دست نخواهد گذاشت. نیکلا سارکوزی گفت: رفتار جمهوری اسلامی و علاقه مفطرش به توانایی نظامی اتمی نقض همه قوانین بین‌المللی است و فرانسه با قاطعیت، بی‌اعتنایی به این قوانین را محکوم می ‌کند.

دیپلمات‌ها می ‌گویند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاعات جدیدی دارد که نشان می‌ دهد ایران اقدام به ساخت مدل‌های رایانه‌ای یک کلاهک هسته‌ای کرده و محفظه‌ های بزرگ فولادی ساخته که برای آزمایش انفجارهای اتمی با مقاصد تسلیحاتی استفاده می‌شود. مقام‌ های جمهوری اسلامی همواره تاکید کرده‌اند که پیشبرد برنامه هسته ‌ای ایران تنها به منظور استفاده‌های غیرنظامی است و تمامی گفته‌ها در مورد نظامی بودن این برنامه بی پایه و اساس است.

XS
SM
MD
LG