لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۴

محمود احمدی نژاد کنفرانس خلع سلاح اتمی در تهران را افتتاح کرد


محمود احمدی نژاد کنفرانس خلع سلاح اتمی در تهران را افتتاح کرد
محمود احمدی نژاد کنفرانس خلع سلاح اتمی در تهران را افتتاح کرد

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه کنفرانس خلع سلاح اتمی را در تهران، افتتاح کرد. آقای احمدی نژاد در سخنان خود خواستار حذف آمريکا از آژانس بين المللی انرژی اتمی شد.

رييس جمهوری اسلامی ايران می گويد کشورهايی که تسليحات اتمی ندارند بايستی پيمان منع گسترش سلاح های اتمی را مورد بازبينی قرار دهند، چرا که هدف اين پيمان متوقف کردن گسترش تکنولوژی هايی است که قابل استفاده برای توليد تسليحات اتمی می باشند.

هنوز واکنشی از سوی آمريکا نسبت به اظهارات آقای احمدی نژاد، اعلام نشده است.

دولت ایران برای مقابله با کنفرانس امنیت اتمی که هفته پیش با شرکت رهبران و مقامات ارشد ۴۷ کشور در واشنگتن، تشکیل شد، کنفرانس دو روزه ای ترتیب داده است، و در اطلاعیه ای می گوید انتظار می رود وزیران امور خارجه و دیگر مقامات ارشدِ بیش از ۶۰ کشور، در کنفرانس حضور يابند.

ایران می گوید که «انرژی اتمی برای همه، اسلحه اتمی برای هیچکس،» شعار کنفرانس است.

دولت همچنین می گوید اين کنفرانس، فضایی را برای بحث درباره چالش هایی که در برابر خلع سلاح اتمی وجود دارد و راه های رسیدن به یک دنیای رها از سلاح های کشتار جمعی، فراهم خواهد آورد.

کنفرانس تهران در حالی تشکیل می شود که آمریکا بر وضع چهارمین دور تحریم ها عليه ایران، تأکید می گذارد.

محمود احمدی نژاد می گويد ايران با قدرت های جهانی همکاری می کند. با این حال جمهوری اسلامی ایران با خودداری از رعایت درخواست های آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر این بدگمانی که در جستجوی تسلیحات اتمی است می افزاید.

XS
SM
MD
LG