لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۷

کلینتون: واشنگتن به دنبال تحریم های جدید علیه تهران است


کلینتون: واشنگتن به دنبال تحریم های جدید علیه تهران است
کلینتون: واشنگتن به دنبال تحریم های جدید علیه تهران است

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا می گوید واشنگتن ایران مجهز به جنگ افزار اتمی را نمی پذیرد و در حال پیگیری اعمال تحریم های جدید علیه ایران است تا مانع رسیدن تهران به جنگ افزارهای اتمی شود.

خانم کلینتون در اظهاراتی که برای ارائه در یک گروه با نفوذ حامی اسرائیل آماده کرده بود گفت هدف دولت اوباما تحمیل «تحریم های افزاینده» بر ایران نیست.

وزیر خارجه آمریکا می گوید واشنگتن خواهان تحریم های جدیدی است تا به رهبران ایران نشان دهد که «ناسازگاری» عواقبی در بر دارد.

واشگنتن و متحدان اروپایی اش به دنبال دور چهارم تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران هستند. دلیل این امر ادامه فعالیت های غنی سازی اورانیوم در ایران و سرباز زدن تهران از درخواست های سازمان ملل است. کشورهای غربی تهران را به تلاش برای تولید سلاح ها متهم می کنند و تهران این اتهام را رد می کند.

چین از حمایت تحریم های بیشتر علیه تهران خودداری می کند و به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد می تواند از حق وتو استفاده کرده و مانع صدور قطعنامه تحریمی علیه جمهوری اسلامی شود.

هیلاری کلینتون در سخنانی که در کمیته روابط عمومی آمریکایی- اسرائیلی ایراد داشت تصریح کرد وضع تحریم های جدید علیه ایران «وقت گیر» است. او در عین حال می گوید «زمان، سرمایه گذاری با ارزش برای کسب حمایت بیشتر» برای تلاش های دیپلماتیک آمریکا است.

اسرائیل بارها جامعه بین الملل را به اعمال تحریم علیه ایران ترغیب کرده است. اسرائیل می گوید برنامه اتمی ایران را تهدیدی علیه موجودیت خود می داند زیرا رهبران جمهوری اسلامی خواستار محو اسرائیل شده اند.

XS
SM
MD
LG