لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

محمود احمدی نژاد واشنگتن را به جعل سند متهم کرد


محمود احمدی نژاد واشنگتن را به جعل سند متهم کرد
محمود احمدی نژاد واشنگتن را به جعل سند متهم کرد

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی، گزارش روزنامه انگلیسی تایمز لندن را که می گوید ایران در حال کار بر روی چاشنی اتمی، جزئی مهم از بمب اتمی است را رد کرد.

در مصاحبه ای که روز دوشنبه از کانال تلویزیونی ای بی سی، آمریکا پخش شد، دایان سایر گزارشگر این شبکه نسخه ای از سندی را در اختیار آقای احمدی نژاد قرار داد که روزنامه تایمز به دست آورده بود.

روزنامه تایمز چاپ لندن روز دوشنبه هفته قبل در گزارشی اختصاصی، به نقل از مدارکی محرمانه اعلام کرد که جمهوری اسلامی در تلاش برای «آزمایش یک جزء نهایی و کلیدی از بمب هسته ای است».

محمود احمدی نژاد در گفت و گو با شبکه خبری آمریکایی ای بی سی، که در زمان سفر آقای احمدی نژاد به کپنهاگ انجام شده کاغذها را به کنار زده و آنها را «مشتی کاغذ جعلی» خواند که «از سوی دولت آمریکا جعل و منتشر شده است.»

یکی از مشاوران باراک اوباما در این زمینه گفت اتهام آقای احمدی نژاد علیه آمریکا بی معنا است.

همچنین روز دوشنبه، دریاسالار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک آمریکا گفت به نظر او دیپلماسی بهترین راه حل مناقشه بر سر برنامه اتمی تهران است.

دریاسالار مولن افزود در عین حال گزینه نظامی همچنان مورد نظر است اما این گزینه «نتایج محدودی» خواهد داشت.

به دنبال انتشار گزارش اختصاصی روزنامه تایمز، رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، این رویداد را «جنگ روانی و تبلیغاتی» علیه جمهوری اسلامی خواند و آن را تکذیب کرد.

XS
SM
MD
LG