لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

البرادعی: مدرک کاملی مبنی بر اينکه ايران در حال توليد بمب هسته ای است وجود ندارد


محمد البرادعی که بزودی از سمت رياست آژانس اتمی سازمان ملل کنار خواهد رفت، در گزارشی که به نظر می آيد آخرين گزارش او باشد، تاکيد دارد جمهوری اسلامی می خواهد با برنامه ی هسته ای خود جهان را وادار کند که اين کشور را يک قدرت منطقه ای بشناسد

رييس آژانس بين المللی انرژی اتمی می گويد مدرک کاملی مبنی بر اينکه ايران در حال توليد بمب هسته ای است وجود ندارد.

محمد البرادعی که به زودی از سمت رياست آژانس کنار خواهد رفت، در گزارشی که به نظر می آيد آخرين گزارش او باشد، تاکيد دارد جمهوری اسلامی می خواهد با برنامه ی هسته ای خود جهان را وادار کند که اين کشور را يک قدرت منطقه ای بشناسد.

آقای البرادعی گفت جمهوری اسلامی معتقد است دانش هسته ای به ايران منزلت می بخشد.

رييس آژانس بين المللی انرژی اتمی می گويد توافق بر سر برنامه هسته ای ايران فرصت منحصر بفردی است برای پيوندهای بهتر ميان ايران و ايالات متحده آمريکا.

محمد البرادعی گفت توافقی که با ميانچيگری آژانس اتمی سازمان ملل در مورد غنی سازی اورانيوم ايران حاصل شده است در زمانی امکانپذير شده است که هر دو کشور تمايل دارند به تعامل بپردازند و روابطشان را بهبود بخشند. با اين حال البرادعی هشدار داد که اين فرصت زودگذر است.

اين در حالی ست که ايالات متحده و ديگر قدرتهای جهانی بر ايران فشار وارد می آورند تا از نگرانيهای مربوط به هدف برنامه هسته ای خود که از ديد غرب ساخت سلاح هسته ای است بکاهد.

XS
SM
MD
LG