لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۲

مقامات ايران می خواهند کارشناسان فنی طرح سازمان ملل برای ارسال اورانيوم ايران به خارج جهت غنی سازی را بررسی کنند


وزير امور خارجه ايران می گويد از دو روز پيش جمهوری اسلامی ايران از آژانس بين المللی انرژی اتمی تقاضا کرده است تا يک کميسيون تکنيکی را به منظور ارزيابی طرح ارسال اکثر اورانيوم غنی شده در سطح پايين ايران به روسيه، تشکيل دهد

مقامات ايران می گويند می خواهند کارشناسان فنی طرح مورد حمايت سازمان ملل متحد را برای ارسال اورانيوم ايران به خارج از کشور جهت غنی سازی، بررسی کنند.

وزير امور خارجه ايران می گويد از دو روز پيش جمهوری اسلامی ايران از آژانس بين المللی انرژی اتمی تقاضا کرده است تا يک کميسيون تکنيکی را به منظور ارزيابی طرح ارسال اکثر اورانيوم غنی شده در سطح پايين ايران به روسيه، تشکيل دهد.

اورانيوم غنی شده پس از پردازش برای استفاده به عنوان سوخت در رآکتور تحقيقاتی تهران، به ايران بازگردانده خواهد شد.

اظهارات منوچهر متکی به خبرنگاران در مالزی امروز، دوشنبه، بعد از مخالفت قانونگذاران ارشد جمهوری اسلامی با ارسال اورانيوم ايران به خارج، اعلام شده است.

علاء الدّين بروجردی رئيس کميته امنيت ملی مجلس شورای اسلامی ايران به رسانه های دولتی ايران گفته بود که کميسيون وی از توافق ارسال اورانيوم حمايت نميکند چرا که در اين طرح «هيچ تضمينی» برای برگردانده شدن اورانيوم، در نظر گرفته نشده است.

کاظم جلالی، عضو کمیته به تلویزیون عربی زبان ایران، العالم، گفته بود ایران به این که غرب به شرایط معامله احترام بگذارد مشکوک است.

هدف طرح آژانس این است که ایران از غنی سازی اورانیوم به نقطه ای که بتواند برای ساختن اسلحه بکار رود بازداشته شود.

XS
SM
MD
LG