لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

احمدی نژاد علیه وضع تحریم های جدید هشدار می دهد


رییس جمهوری اسلامی ایران کوشش های آمریکا برای تعامل در دیپلماسی درباره برنامه اتمی ایران را رد کرده است و هشدار می دهد که تحریم های اضافی فقط تهران را مصمم تر خواهد ساخت.

محمود احمدی نژاد این موضوع را روز شنبه در سخنانی در جمع کارگران در مراسم گشایش یک مرکز صنعتی جدید در شهر سیرجان عنوان کرد و گفت رییس جمهوری آمریکا فقط «سه یا چهار کلمه قشنگ» ارائه داد، اما محتوایی نداشت، و افزود ایالات متحده تحریم های فعلی را لغو نکرده یا سطح تبلیعات خود را پایین نیاورده است.

روز شنبه همچنین، علی اکبر صالحی، مدیر سازمان انرژی اتمی ایران به خبرگزاری ایلنا گفت سازمان او طرح هایی برای تاسیس دو مرکز اتمی جدید به پرزیدنت احمدی نژاد ارائه داده است و کارهای ساختمانی ممکن است تا شهریور ماه آغاز شود.

امریکا از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است چهارمین دور تحریم ها علیه ایران را تصویب کنند.

احمدی نژاد همچنین به اسرائیل درباره هرگونه اقدام نظامی در نوار غزه هشدار داد و گفت چنین تهاجمی برای اسرائیل بسیار گران تمام خواهد شد.

در این میان، روزنامه وال استریت جورنال می گوید محققان اطلاعاتی در غرب سعی دارند بفهمند که چگونه یک شرکت ایرانی توانست سخت افراز ویژه ای برای غنی سازی اورانیوم بدست آورد.

وال استریت جورنال روز شنبه در گزارشی بنقل از مقامات نامشخص می نویسد یک شرکت ایرانی که از نزدیک به برنامه اتمی ایران ارتباط دارد، چنین تجهیزاتی را بدست آورد.

مقامات می گویند سخت افزار ساخت یک شرکت فرانسوی است که تا ماه دسامبر، شرکت عظیم صنعتی آمریکایی «تایکو اینترنشنال» مالک آن بود.
هر دو شرکت به وال استریت جورنال گفتند از این موضوع بی اطلاع هستند.

گزارش می گوید آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دریافت ای میلی که در آن گفته می شد کالاهای غیر قانونی ازطریق واسطه یک شرکت چینی به ایران فرستاده می شود، تحقیقاتی را آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG