لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

هیلاری کلینتون گفت جهان تا ابد منتظر ایران نمی ماند


clinton
clinton

خانم کلینتون این اظهارات را روز یکشنبه در لندن پس از دیدار با دیوید میلیبند وزیر خارجه بریتانیا ایراد کرد

هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا می گوید جهان تا ابد منتظر نمی ماند تا ایران در برنامه هسته ای خود تعهدات بین المللی را رعایت کند.

خانم کلینتون این اظهارات را روز یکشنبه در لندن پس از دیدار با دیوید میلیبند وزیر خارجه بریتانیا ایراد کرد. آقای میلیبند نیز گفت ایران برای عادی سازی روابط با دیگر کشورهای جهان، هرگز به فرصت بهتری دست نخواهد یافت.

وزیران خارجه آمریکا و بریتانیا یک روز پس از آن دیدار می کنند که جمهوری اسلامی ایران تهدید کرد اگر مذاکرات با کشورهای قدرتمند جهان درباره بازگرداندن سوخت به نتیجه نرسد، اورانیوم غنی شده مورد نیاز خود را تولید می کند.

رهبران جمهوری اسلامی توافق کرده اند که برای تصمیم گیری درباره غنی سازی اورانیوم در خارج از ایران با نمایندگان آمریکا، فرانسه، روسیه و سازمان ملل متحد ملاقات و مذاکره کنند.

این اورانیوم با غلظت پایین و با اهداف تحقیقاتی و تولید انرژی غنی سازی می شود. ایران می گوید غنی سازی را تنها با همین اهداف دنبال می کند.

اورانیوم غنی شده با غلظت بسیار بالاتر، برای تولید سلاح های اتمی به کار می رود.

یک سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی روز شنبه گفت ایران تنها اورانیوم غنی شده برای رآکتور تهران در مدت ۱۸ ماه را دارد. این سخنگو گفت ایران ترجیح می دهد اورانیوم غنی شده را از خارج بخرد زیرا این روش از تولید داخلی آن ارزان تر است.

XS
SM
MD
LG