لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

برگزیده مطبوعات ایران


برگزیده مطبوعات ایران
برگزیده مطبوعات ایران

روزنامه کیهان در گزارشی پیش بینی کرده است اعتراضات دانشجویی در روز دوشنبه با تلفات جانی همراه شود. کیهان کشته شدن احتمالی دانشجویان را به ضد انقلاب نسبت داده و آن گاه می نویسد مجموعه اخبار واصله حكایت از در جریان بودن توطئه ای بس خطرناك از سوی شبكه ضد انقلاب برای رادیكالیزه نمودن فضای كشور در روز دانشجو دارد. کیهان سپس مدعی شده که براساس این اخبار، شبكه نفاق بر آن است تا با گرفتن تلفات جانی از دانشجویان شركت كننده در اعتراضات، با تبلیغات گسترده و با موج سواری بر هیجانات و احساسات متعاقب آن، نظام را مسئول این اقدام معرفی كرده و به نا آرامی ها عمق و گستردگی بی نظیری ببخشد.

روزنامه اعتماد در صفحه نخست خود به تازه ترین سفر استانی محمود احمدی نژاد و اعضای هیات دولت به اصفهان پرداخته و با بیان این که این سفرها کم رونق است و با استقبال مردم روبرو نمی شود، به حاشیه های این سفر پرداخته است. حاشیه هایی که به نوشته اعتماد، شامل افتتاح خط انتقال برق توسط وزیر بهداشت، افتتاح تصفیه خانه فـاضلاب شهرستان شاهین شهر توسط وزیر علوم، افتتاح دستگاه علائم حیاتی قلب توسط وزیر دفاع، و اظهار نظر وزیر دادگستری در خصوص وضعیت آسفالت و گازرسانی است.

روزنامه ابتکار در گزارشی، به چادر مشکی به عنوان پوشش رسمی زنان در جمهوری اسلامی پرداخته و می نویسد با گذشت بیش از سی سال از استقرار حکومت جدید، چادر سیاه کماکان یک محصول وارداتی است. ابتکار می نویسد بنا بر اعلام مراجع رسمی سالانه بیش از ۶۰ میلیون متر مربع چادر مشکی به ایران وارد می شود و ایران بزرگترین وارد کننده چادر مشکی در جهان است. ضمن آنکه آمارهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا نشان می دهد که سالانه قریب به ۳۹ میلیون متر مربع چادر مشکی به صورت قاچاق وارد بازارهای ایران می شود.

روزنامه حیات نو از زمزمه هایی در خصوص استیضاح وزیر صنایع و معادن خبر داده و نوشته است چندى پیش بانک مرکزى و سازمان بازرسى کل کشور، آمارى را از وضعیت صنعت در کشور ارائه کردند که این آمارها از سوى وزارت صنایع و معادن به نوعى رد شد، اما همین آمار دستاویزى براى نمایندگان مجلس شده است تا وزیر را براى گزارش دقیق آمار به مجلس بکشاند.

XS
SM
MD
LG