لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| «غارت سازمان یافته» ایران در دولت روحانی

«غارت سازمان یافته» ایران در دولت روحانی

سعید لیلاز، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و از مدافعان حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: در ظرف ۱۰ ماه گذشته حدود ۳۰ میلیارد دلار گم و دزیده شد و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان پول در شبکه بانکی که از آن به عنوان مرکز فساد یاد می‌شود، پنهان شده است.

این اقتصاددان با انتقاد شدید از سیاست‌های اقتصادی دولت روحانی، این که تحریم‌ها عامل تورم ۴۰ درصدی معرفی می‌شود را «رذیلانه‌ترین دروغ» نامید و گفت: اینکه مردم همه چیز را ذخیره می‌کنند نشان از وحشت آنها از آینده است. چنین روندی حتی در زمان جنگ نبود. چون مردم نگاه مثبت داشتند. اکنون نگاه‌ها منفی و مردم می‌ترسند و نمی‌خواهند تغییرات سیاسی ایجاد شود.

منبع: نامه نیوز

خودکشی یک جوان از روی پل طبیعت در تهران

روز جمعه مرد ۳۵ ساله‌ای که محمد مهدی نام دارد از روی پل طبیعت تهران دست به خودکشی زد. این مرد با پریدن از روی پل طبیعت و سقوط در بزرگراه مدرس به زندگی خود پایان داد. جزئیات بیشتری درباره این خودکشی اعلام نشده است.

منبع: رکنا

اقتصاد کشور‌های جنگ زده هم بهتر از ایران اداره می‌شود

سعید اسلامی بیدگلی، اقتصاددان و استاد دانشگاه می‌گوید: ما در حوزه برخی متغیر‌های کلان اقتصادی شبیه تورم یا رشد نقدینگی از همه کشور‌های جنگ زده اطراف خودمان هم بدتر هستیم. سوریه حتی در مدت جنگی که در این کشور وجود دارد دچار شوک ارزی که در ایران وجود دارد نشده است. این نشان می‌دهد که کشور ما از نظر اقتصادی و سیاست‌گذاری بد اداره می‌شود.

به گفته او تجربه جهانی در خاطر ندارد که کشوری ۴۰ سال تورم دورقمی داشته باشد اما «ما فقط یکی دو سال تورم یک رقمی داشتیم که البته آن هم نرخ تورم ۹.۷ یا ۹.۸ درصد بود.»

منبع: فرارو

رواج مصرف تریاک و افزایش مصرف الکل در ایران

معاون وزیر بهداشت ایران گفت: تریاک در جامعه ما در حال حاضر همان نقش الکل در جوامع غربی را ایفا می‌کند ضمن آنکه مصرف الکل نیز در ایران رو به افزایش است.

به گفته رضا ملک زاده، حدود ۱۰ درصد افراد بالای ۴۰ سال در ایران تریاک مصرف می کنند.

منبع: ایرنا

XS
SM
MD
LG