لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش قیمت آب در تهران از ابتدای آذر

افزایش قیمت آب شرب تهران از ابتدای آذر ماه

در جلسه مشترک مرداد ماه شورای اسلامی شهر تهران با محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مصوب شده بود تا قیمت مصرفی آب شرب تهران از ۷ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.
محمدرضا بختیاری افزود: این میزان به‌طور متوسط برای هر خانواده در پایین شهر هزار تومان و در بالای شهر دوهزار تومان خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

محرومیت از گاز، معضل بیش از ۱۰ هزار نفر در شهر باغستان استان تهران

چندی قبل اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه مدیران ارشد شرکت ملی گاز در مراسمی پروژه گاز کشی به برخی از مناطق شهر باغستان که فاقد گاز بودند را افتتاح کرد، اما با گذشت مدت زمان طولانی از این افتتاح ظاهراً هنوز اقدامی برای گاز کشی انجام نگرفته است.

علی‌رغم پیگیری‌ها‌ی بسیار جمعی از اهالی این شهر، مسئولان توجهی به خواست اشان مبنی بر انجام تعهدات برای گازکشی به این منطقه نداشته‌اند.

منبع: آفتاب

اعتراض صنفی کارگران هفت تپه مقابل فرمانداری شوش

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه
تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه

جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه صبح امروز ۲۲ آبان ماه در هفتمین روز اعتراض صنفی خود برای پیگیری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش اعتراض کردند.
کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه با احتساب آبان ماه، ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند. بخش دیگری از اعتراض کارگران نیز ناشی از مشکلاتی است که در ارتباط با تخلف برخی اعضای هیات مدیره و سهامداران مجتمع بوجود آمده است.

منبع: ایلنا

کوهنوردی بانوان در مشهد فقط با اجازه پدر یا همسر

رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی در مورد ممنوعیت‌هایی که برای بانوان و دختران کوهنورد در یکی از بخشنامه ها آماده است، اظهار کرد: این بخشنامه متعلق به هیات استانی خراسان رضوی است. هیات این استان با همکاری اداره کل ورزش استان این بخشنامه را تهیه کرده است.

در بند ۲ بخشنامه جدید منتسب به هیئت کوهنوردی استان خراسان رضوی به صراحت بیان شده است که «در جهت رعایت ماده ۱۱۰۵ قانون مدنی و نیز فتاوای علمای دین، برای صیانت از بنیان و اساس خانواده‌ها، اجازه همسر برای شرکت خانم‌های متاهل و اجازه ولی قهری برای خانم‌های مجرد و نوجوانان تا سن ۲۰ سال برای حضور در برنامه‌های کوهنوردی الزامی است».

منبع: ایسنا


احضار ۱۵۰۰ نفر و صدور ۶۹ کیفرخواست در پرونده‌ها اخیر اقتصادی

دادستان تهران
دادستان تهران

جعفری دولت آبادی با اشاره به عملکرد دادستانی تهران در رابطه با پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی اخیر اعلام کرد: ظرف سه ماه گذشته ۱۵۰۰ نفر احضار، ۱۷۰ نفر بازداشت و ۱۴۵ نفر با صدور ۶۹ فقره کیفرخواست تحت تعقیب قرار گرفته، ۴۸۶ نفر از متهمان ممنوع‌الخروج شده و در مورد پنجاه نفر حکم صادر شده است.

برخی فعالان حقوق بشر می گویند برخی احکام صادره بدون سیر پرونده و ناعادلانه بوده است.

منبع: انتخاب
XS
SM
MD
LG