لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۸

صدور احکام قطعى براى عبدالله مومنى و حمزه کرمى


راست: عبدالله مومنى و حمزه کرمی
راست: عبدالله مومنى و حمزه کرمی

دادگاه تجدید نظر آرای نهایی عبدالله مومنی، حمزه کرمی را صادر کرد. این دو تن که از جمله بازداشت شدگان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران به شمار می روند هر دو به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

به گزارش منابع خبری ایرانی، عبدالله مومنی سخنگوی ادوار تحکیم وحدت (سازمان دانش آموختگان ایران)، به ۴ سال و ۱۱ ماه زندان محکوم شده و این حکم که قطعی محسوب می شود در زندان به وی ابلاغ شده است.

آقای مومنی پیشتر در دادگاه رسیدگی به «متهمان کودتای مخملی» به ۶ سال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم شده بود. عبدالله مومنی یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهورى خرداد ماه ۱۳۸۸ در تهران بازداشت شده بود.

او در طول دوران حبس خود یک بار به طور موقت از زندان آزاد شد.

همچنین خبرگزاری فارس از تایید حکم دادگاه انقلاب درباره حمزه کرمی، مدیر سایت جمهوریت خبر داده است. او بیش از ده ماه است که در بازداشت به سر می برد.

خبرگزاری فارس که حمزه کرمى را از نزدیکان مهدی هاشمی، فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی معرفی می کند همچنین می گوید آقای کرمی به اتهام «فعالیت تبلیغى علیه نظام» به یک سال زندان و به اتهام «اجتماع و تبانى با هدف برهم زدن امنیت کشور» به پنج سال زندان محکوم شده بود که دادگاه تجدید نظر تنها یک سال زندان وى را تایید کرده است.

آقای کرمی به اتهام «اختلاس از سازمان بهینه سازى» به ۱۰ سال زندان و انفصال دایم از خدمات دولتى محکوم شده بود و حمزه کرمى در مجموع به یازده سال زندان و محرومیت دایم از خدمات دولتى محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG