لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۹:۵۶

چند خبر کوتاه از ایران


چند خبر کوتاه از ایران

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی روز سه شنبه گفت وزارت اطلاعات ۸۰ بنیاد و موسسه را که در حوادث پس از انتخابات ایران فعال اند شناسایی کرده است.

وزیر اطلاعات با فتنه توصیف کردن نا آرامی های بعد از انتخابات مدعی شد این موسسه ها‌ در فتنه پس از انتخابات، فعال بوده اند و بودجه یکی از آنها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است.

وزیر اطلاعات هدف این موسسات را ایجاد تغییر در رفتار کارگزاران حکومتی و مردم، تغییر رژیم و فروپاشی نظام از درون دانسته است.

به گفته مصلحی، این جریان، پیش تر در کنفرانس برلین و دانمارک شکل گرفته و در حال حاضر ادامه آن در انگلیس است.

*********

وب سایت ادوار نیوز می گوید در جریان اعدام دو نفر در شهر سیرجان، مردم با ماموران نیروی انتظامی درگیر شدند که در نتیجه سه تن کشته و بیش از ۲۰ تن زخمی شدند.

گزارش ها حاکی از آن است که دو محکوم به اعدام که ابتدا توانسته بودند از محل اجرای مجازات فرار کنند، بار دیگر دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، هنگامی که ماموران خواستند محکومان را برای بار دوم اعدام کنند، جمعیت حاضر با پرتاب سنگ مانع از اجرای حکم اعدام شدند. اتهام اعدام شدگان، سرقت مسلحانه عنوان شده است.

************

مرکز اسناد حقوق بشر ايران می گوید در نظر دارد گزارش تازه ای درباره آزار و تعقيب بهاييان توسط جمهوری اسلامی ايران منتشر کند.

این مرکز می گوید عنوان گزارش تازه، «جنايت عليه بشريت: حمله جمهوری اسلامی به بهاييان ايران» خواهد بود.

به گفته مرکز اسناد حقوق بشر ایران، اين گزارش کيفرخواستی قوی و کامل برای عمليات عمدی و هماهنگ شده دولت تهران به منظور خفه کردن و در نهايت از بين بردن جامعه بهايی ارايه می دهد.

XS
SM
MD
LG