لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۴۵

فرمانده نیروی انتظامی: مردم در برابر طرح انضباط اجتماعی مقاومت می کنند


فرمانده نیروی انتظامی: مردم در برابر طرح انضباط اجتماعی مقاومت می کنند

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، می گوید تجاوز به عنف، بیشترین جرم علیه زنان در ایران محسوب می شود. به گفته احمدی مقدم، ازدواج و ایجاد اشتغال می تواند در کاهش این جرم نقش داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است اجرای طرح های پلیس مانند طرح انضباط اجتماعی با مقاومت مردم روبرو می شود.

احمدی مقدم همچنین می گوید ۷۰ درصد شکایت شهروندان از پلیس مربوط به سوءرفتار ماموران پلیس است.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص میزان تلفات در سوانح رانندگی گفته است سال گذشته ۲۳ هزار نفر در سراسر ایران در تصادفات کشته شدند و ۴۰ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آمد که معادل بودجه سالانه کشور است.

**********

آیت الله عبدالله جوادی آملی، امام جمعه قم با اعلام کناره گیری از امامت جمعه قم گفت به دلیل آن که نتوانسته است به همه وظایف خود عمل کند، از تمامی نمازگزاران عذرخواهی می کند.

به گزارش خبرگزاری های ایران، جوادی آملی گفت مردم صدها مشکل دارند و افزود: امام جمعه باید مشکلات را بیان کند و اگر بیان کرد و مشکل رفع شد نشانه این است که خوب بیان کرده، اما اگر مشکل مردم رفع نشد، امام جمعه نتوانسته است مطلب را خوب بیان کند.

آیت الله جوادی آملی از جمله روحانیون بانفوذی است که پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری اسلامی، پیروزی محمود احمدی نژاد را تبریک نگفته است.

**********

کامران دانشجو، وزیر علوم دولت محمود احمدی نژاد، خواستار نظارت بر استادان دانشگاه شد و گفت اساتید باید بر اساس جهان بینی اسلامی و منافع نظام جمهوری اسلامی سخن بگویند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، کامران دانشجو مدعی شد عده ای می خواهند دانشگاه ها بر مبنای آزادی، لاابالی گری و هرج و مرج پیش بروند.

XS
SM
MD
LG