لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

ابراهیم رئیسی رئیس سازمان دامپزشکی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرد


محمد آقامیری در حال حاضر رئیس سازمان دامپزشکی ایران است.
محمد آقامیری در حال حاضر رئیس سازمان دامپزشکی ایران است.

ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حکمی محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور را به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی منصوب کرد.

در حکم آقای رئیسی که روز شنبه صادر شد، اشاره شده او جایگزین جواد ساداتی نژاد است که پیشتر از سمت خود کناره گیری کرد.

محمد آقامیری که در حال حاضر رئیس سازمان دامپزشکی ایران است، با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی شده است. او متولد ۱۳۵۱ است و رسانه‌های دولتی می‌گویند علاوه بر مدرک دکترای دامپزشکی، در رشته اقتصاد درس خوانده است.

از مدتی پیش سخنگوی دولت رئیسی از «جابه‌جایی در مدیریت اقتصادی دولت با تصمیم رئیس‌جمهور» خبر داده بود. با این حال منابع منتقد دولت رئیسی از جمله روزنامه دنیای اقتصاد می‌گویند ساداتی‌نژاد از وزارت جهاد کشاورزی و میرکاظمی از سازمان برنامه و بودجه به خاطر عملکردشان عزل شدند.

پیش از این هم یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش بعد از رسوایی به خاطر تعویق حقوق کارمندان و ماجرای مسمومیت دانش آموزان دختر برکنار شده بود.

در هفت ماه گذشته گرانی ها در ایران افزایش چشمگیری داشته است. همزمان پول ملی ایران نزول کم سابقه‌ای داشته و ارزش هر دلار آمریکا از حدود سی هزارتومان، در حال حاضر به نزدیک شصت هزار تومان رسیده است.

وزارت جهاد کشاورزی اموری چون توزیع انواع گوشت و مرغ و تخم مرغ و سایر محصولات کشاورزی و غذایی را برعهده دارد. این نهاد همچنین مسئول تنظیم بازار کالاهای اساسی و حفظ کاربری اراضی کشاورزی در ایران است.

تاکنون علاوه بر یوسف نوری، جواد ساداتی نژاد و مسعود میرکاظمی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی نیز از دولت رئیسی برکنار شده بودند. برخی حامیان دولت رئیسی هم در ماه‌های اخیر از ناکارآمدی دولت او انتقاد دارند.XS
SM
MD
LG