لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

نتانیاهو: اسرائیل به اجرای عملیات سپر شمالی و مقابله با نفوذ ایران ادامه می‌دهد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرد که کشورش به مقابله با نفوذ ایران در نزدیکی اسرائیل ادامه خواهد داد.

آقای نتانیاهو روز یکشنبه ۱۸ آذر با بیان اینکه اسرائیل با نفوذ مخرب ایران در منطقه مقابله می‌کند، گفت که کشورش تا رفع تهدیدهای حزب الله لبنان، به عملیات سپر شمالی ادامه خواهد داد.

ارتش اسرائیل پیشتر گفته بود که تونل دیگری را که از لبنان به سمت شمال اسرائیل حفر شده بود، کشف کرده است.

آقای نتانیاهو گفت: «من به رئیس‌جمهوری پوتین گفتم که ما به سیاستمان ادامه می دهیم. ما به ایران اجازه نخواهیم داد در سوریه استقرار نظامی پیدا کند. ما به عملیات علیه سلاح‌های دقیق هدایت شونده از لبنان ادامه خواهیم داد و همچنین عملیات برای از بین بردن تونل ها از لبنان را به اتمام خواهیم رساند.»

آقای نتانیاهو همچنین افزود که اسرائیل به سیاستش در صحنه سیاسی به موازات صحنه نظامی برای محکوم کردن حزب الله و ایران و تشدید تحریم‌ها علیه هر دوی آنها ادامه خواهد داد.

هدف از عملیات ارتش اسرائیل موسوم به سپر شمالی، نابود کردن تونل های تهاجمی فرامرزی حزب الله لبنان است که با پول و حمایت سپاه پاسداران ساخته شده است.

ساخت این تونل‌های ترور بخشی از تلاش‌های مداوم ایران در تضعیف اسرائیل و ایالات متحده از طریق جنگ نامتقارن است.

یک افسر ارشد نیروی زمینی اسرائیل که بر عملیات جدید علیه حزب الله نظارت دارد گفته است که تونل‌های زیر مرز اسرائیل در سال ۲۰۱۴ با استفاده از حسگرهای جدید لرزه شناسی و سیستم های صوتی که به ارتش اسرائیل امکان «شنود زمین و تشخیص فعالیت‌های مشکوک» را می‌داد، کشف شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG