لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

تیم ملی فوتبال جوانان ایران بعد از ۱۶ سال به جام جهانی راه یافت


تیم ملی جوانان فوتبال ایران
تیم ملی جوانان فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال جوانان ایران با شکست ازبکستان و راهیابی به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا، صعود خود به جام جهانی را قطعی کرد.

جوانان فوتبال ایران روز دوشنبه سوم آبان موفق شدند در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین، تیم ملی جوانان ازبکستان را با نتیجه دو بر صفر شکست دهند.

این صعود ایران برای اولین بار بعد از ۱۶ سال است. آخرین بار ایران سال ۲۰۰۰ به جام جهانی صعود کرده بود.

جوانان ایران که به عنوان تیم دوم گروه سی به این مرحله راه یافته بودند، ازبکستان، صدر نشین گروه آ را با دو گل رضا جعفری شکست داده و علاوه بر صعود به به نیمه نهایی، به مسابقات جام جهانی جوانان نیز راه یافتند.

شاگردان امیر حسین پیروانی بازی را هجومی آغاز کردند و به دنبال ایجاد موقعیت بودند که دقیقه ۱۳ روی یک ضربه‌ آزاد از میانه زمین و تعلل خط دفاعی ازبکستان در دفع توپ، با شوت جعفری به گل اول رسیدند. جوانان ایران بعد از گل عقب کشیدند بازی تدافعی ارائه دادند. در دقیقه ۴۶ نیز فرار عالی رضا جعفری پشت مدافعان ازبکستان او را با خارموف درواز‌ه‌بان این تیم در موقعیت تک به تک قرار داد که مهاجم ایران با ضربه‌ بغل پا موفق شد دومین گل خود و ایران را بزند.

ایران دیدار خود در مرحله نیمه نهایی را قرار است روز پنجشنبه مقابل عربستان سعودی برگزار کند.

جام جهانی فوتبال جوانان سال ۲۰۱۷ در کره جنوبی برگزار می شود و به همین دلیل برای قاره آسیا پنج سهمیه در نظر گرفته شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG