لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۰

پیشنهاد فدراسیون به کی روش: ۳ ساله با همان مبلغ قرارداد قبلی


فدراسیون فوتبال ایران، سرانجام پس از اما و اگرهای بسیار، امروز پیشنهاد مکتوب خود را به کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای تمدید قرارداد، ارائه می‌کند.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، چهارشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی ورزشی گفت که فدراسیون فوتبال پیشنهاد قرارداد ۳ ساله و تا جام جهانی آینده را به این مربی پرتغالی داده است.

پیش از بازگشت تیم ملی از برزیل، کفاشیان گفته بود که فدراسیون قادر نیست مبلغ درخواستی کی روش برای تمدید قرارداد را فراهم کند. کی روش برای خود و دستیارانش سالانه ۴ میلیون دلار درخواست کرده بود.

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی نیز در مصاحبه های خود بارها اعلام کرده بود که هیچ پیشنهاد جدی از فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد دریافت نکرده است. او گفته بود: «روشن است مرا نمی‌خواهند.»

با بازگشت تیم ملی ایران از برزیل، بسیاری از مطبوعات ورزشی به انعکاس حمایت‌های مردمی و ورزشی از کی روش پرداختند، این در حالی بود که گفته می‌شد علی کفاشیان با کی‌روش رابطه خوبی ندارد و همین موضوع ممکن است موجب تمدید نشدن قرارداد او بشود.

اما سرانجام کمیته فنی فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه اعلام کرد که کارلوس کی‌روش گزینه اصلی فدراسیون برای مربیگری تیم ملی است و به زودی پیشنهاد مکتوب فدراسیون به او ارائه می‌شود. خبرگزاری ایسنا به نقل از یک عضو کمیته فنی نوشت که پیشنهاد فدراسیون به کی‌روش تمدید قرارداد با همان مبلغ قرارداد قبلی است. البته پاداش موفقیت‌های احتمالی تیم‌های ملی تحت نظر او (بزرگسالان، امید و جوانان) هم به قرارداد اضافه خواهد شد.

این پیشنهاد قرار است امروز به طور رسمی به کارلوس کی‌روش ارائه شود.

XS
SM
MD
LG