لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۹

اجازه حضور بازیکنان سرباز تیم ملی ایران در جام ملتها صادر شد


مسئولان وزارت ورزش ایران، تنها ساعاتی پیش از سفر تیم ملی ایران به استرالیا اعلام کردند که مشکل همراهی بازیکنان سرباز و مشکلات مالی بازیکنان تیم ملی برای حضور در جام ملتهای آسیا، توسط این وزارتخانه حل شده است.
این تیم تا کمتر از یک روز پیش از پرواز، بازیکنانی نظیر مهرداد پولادی بهترین مدافع خود در جام جهانی گذشته را به دلیل مشکل خدمت سربازی در اختیار نداشت. این موضوع کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را نگران کرده بود. نگرانی دیگر کی روش، مشکل مالی بازیکنان فوتبال پیش از سفر به استرالیا بود.
کارلوس کی‌روش هفته پیش و پس از بازگشت تیم ایران از اردوی آفریقای جنوبی، به تندی به انتقاد از شیوه تدارکات تیم ایران پرداخته بود. او از نبود بازی تدارکاتی مناسب، کمبود امکانات، حمایت نشدن بازیکنان ملی پوش و نامعلوم بودن سرنوشت بازیکنان سرباز نظیر پولادی انتقاد کرده بود.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفته بود: «وقتی شما انتخاب چندانی ندارید باید به داشته‌های موجود قناعت کنید دقیقا کاری که ما آن را انجام دادیم. از شما می‌خواهند تا املت درست کنید اما تخم مرغ برای آماده کردن غذا در اختیار ندارید. وقتی من تخم مرغ نداشته باشم قطعاً نمی‌توانم املت درست کنم».
در حالیکه موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح روز شنبه احتمال همراهی بازیکنان سرباز با تیم ملی را منتفی دانسته بود، وزارت ورزش روز یکشنبه ساعاتی پیش از حرکت ملی پوشان اعلام کرد که ستاد کل نیروهای مسلح ایران با همراهی بازیکنان سرباز با تیم ملی موافقت کرده است.
به این ترتیب سروش رفیعی و مهرداد پولادی به تیم ملی ایران اضافه شدند.
مناف هاشمی، معاون وزیر ورزش و جوانان نیز روز یکشنبه به خبرگزاری ایسنا گفت که این وزارتخانه مشکل مالی فدارسیون فوتبال و بازیکنان تیم ملی را پیش از سفر به استرالیا حل کرده است.
تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه شب راهی سیدنی استرالیا می‌شود تا در رقابت‌های جام ملتها آسیا شرکت کند. ایران از سال ۱۹۷۶ به فینال این مسابقات راه پیدا نکرده است.

XS
SM
MD
LG