لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

دادگاه انقلاب نجف‌آباد یک معلم بازنشسته را به ۱۱ سال حبس محکوم کرد


شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب نجف آباد، ایرج توبیهای نجف‌آبادی، معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان اصفهان، را به ۱۱ سال حبس، جریمه نقدی و تبعید محکوم کرد.

به گزارش کانال تلگرامی «شورای صنفی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران» در روز ۱۵ اردیبهشت، احکام صادره بدون ابلاغ از طریق سامانه قضایی ثنا یا ابلاغ کاغذی و صرفا از طریق وکیل به اطلاع این فعال صنفی معلمان رسیده است.

اتهامات علیه این معلم بازنشسته «توهین به رهبری»، « تبلیغ علیه نظام»، «حضور در تجمعات غیر قانونی بالخصوص شرکت در تجمعات فرهنگیان و تحریک فرهنگیان»، «نشر اکاذیب از طریق سامانه های مخابراتی» و «اهانت و توهین به مقامات» عنوان شده است.

این در حالی‌ است که ۲۳۰ کنشگر سیاسی و اجتماعی در بیانیه‌ای در روز ۱۵ اردیبهشت، تداوم اعتراضات صنفی ازجمله دانشگاهیان و به‌ویژه معلمان را از «جلوه‌های کنشگری‌های مدنی» و از نمودهای امیدبخش ایران امروز توصیف کردند.

دادگاه انقلاب نجف‌آباد، ایرج توبیهای نجف‌آبادی را علاوه بر ۱۱ سال حبس، به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و دو سال تبعید به دهستان دهسلم شهر نهبندان در استان خراسان جنوبی محکوم کرده است.

این عضو کانون صنفی معلمان نجف‌ آباد در ۲۰ مهرماه ۱۴۰۲ توسط اطلاعات سپاه بازداشت و با قید وثیقه تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت در «قطعنامه‌ای» اعلام کرد که نیروهای امنیتی و قوه‌ قضاییه «به جای مبارزه با اختلاسگران و فاسدان به سرکوب و تهدید معلمان مطالبه گر پرداخته، آنها را به تبعید، انفصال، اخراج و زندان محکوم می‌کنند.»داد

XS
SM
MD
LG