لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۹

خواهر و برادر ایرانی از همکاری مشترک در گروه موسیقی «هنگام» می‌گویند


موزیک ویدئوی جدیدی از گروه موسیقی «هِنگام» در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گروهی که اعضای اصلی آن سرور توکلی و شریف توکلی، دو خواهر و برادر جوانی هستند که با ارائه آثار متنوعی در چهارچوب موسیقی ایرانی شناخته می‌شوند.

این آهنگ «برای من باش» نام دارد، ترانه را شریف توکلی سروده و موسیقی را فرزاد کبیری ساخته و تنظیم کرده است، اثری عاشقانه که مانند آثار گذشته این گروه، بصورت مشترک توسط سرور و شریف توکلی خوانده شده است.

شریف توکلی در گفتگو با صدای آمریکا می گوید: « این یک قطعه تلفیقیِ درام است که در فضای گام مینور، گاهی با نزدیک شدن به فواصل آواز بیات اصفهان، رنگ‌ و بوی ایرانی خودش را به رخ می کشد و تداعی گر موسیقی ردیف دستگاهی ایران در ساختاری جدیدتر میباشد.»

سرور و شریف توکلی با توجه به علاقه و استعداد خود در آوازخوانی، این گروه را با هدف حمایت از حضور زنان ایرانی در عرصه موسیقی در سال۱۳۹۱ شکل دادند و به احترام «هنگامه اخوان» استاد آواز ایران، نام هنگام را برگزیدند.

آنها در سالهای اخیر و علی رغم تمامی محدودیت ها و مشکلات موجود، آثار متنوعی چون بوی بهار، دیدار، پیچک و رویای ساده را بصورت مستقل منتشر کردند که با واکنش های مناسبی از سوی هنردوستان همراه شده است.

سرور توکلی که در زمینه فیلم و انیمیشن تحصیل کرده است، موزیک ویدئوهای گروه را نیز کارگردانی می کند.

او در گفتگو با صدای آمریکا می گوید:« موزیک ویدئو این اثر بصورت فیلم انیمیشن با ساختار و گرافیک متفاوت تولید شده که حکایت از کوچ دارد و رفتن های بی برگشت، خطوط ساده و رنگهای خیالی از دلتنگی و شوق دیدار می گوید، عاشقانه ای است سرشار از ناگفته ها.»

سرور وشریف توکلی «برای من باش» را به تمام پدران و مادران ایرانی تقدیم کرده اند، اثری که در عین حال داستان عاشقانه پدر و مادر خودشان نیز هست که به فاصله کوتاهی از یکدیگر درگذشتند.

XS
SM
MD
LG