لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۵

رونمایی از آلبوم «طریق عشق» با صدای محمدرضا شجریان


روز دوشنبه، طرفداران محمدرضا شجریان استاد آواز ایران با شوق پشت درهای تالار وحدت انتظار کشیدند تا قطعاتی از آلبومی را که حاصل کار او با پرویز مشکاتیان و گروه عارف است را بشنوند. آلبومی که پیش از انتشار و در فروش اینترنتی پرفروش شد.

مراسم رونمایی از آلبوم «طریق عشق» با طنین صدای محمدرضا شجریان که همچنان مجوز برگزاری کنسرت در ایران را ندارد آغاز شد. محمدرضا شجریان که در پیام نوروزی خود از بیماری اش پرده برداشت ، به خاطر ضعف جسمانی نتوانست در مراسم رونمایی آلبومش شرکت کند.

پسرش همایون، اما روی صحنه رفت و گفت "جای من اینجا نبود که به جای پدرم بخوانم". همایون شجریان گفت پدرش در حال حاضر مشغول فیزیوتراپی است تا بتواند به زندگی روزمره بازگردد.

آلبوم «طریق عشق» شامل ۱۰ قطعه ساخته‌ شده بر اشعاری از «حافظ»، «مولانا» است که در سال ۱۹۸۹ توسط محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان در تور کنسرتی که در اروپا داشتند اجرا شد.

در اجرای مراسم رونمایی ، دو عضور گروه عارف ، بیژن و ارژنگ کامکار نیز حضور داشتند

پرویز پرستویی بازیگر پرآوازه ایران اجرای مراسم را بر عهده داشت . او در بخشی از سخنانش گفت "ما رونمایی کردیم از طریق عشق ولی نشد از تو قدردانی کنیم". پرستویی گفت "نام شجریان بر تاریخ ایران طلاکوب شده است".

محمدرضا شجریان پس از همراهی با اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ مجوز برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم را از دست داد و پخش صدایش از صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز ممنوع شده است

در روزهای گذشته نام محمدرضا شجریان بیشتر از گذشته در شبکه های اجتماعی پیچیده است و شاید این از معدود مواقعی باشد که مردم طی یک حرکت خودجوش میخواهند از هنرمند بزرگ کشورشان زمانی که در قید حیات است قدردانی کنند. به مناسبت تولد ۷۶ سالگی استاد آواز ایران، طرفدارانش با ابتکارهایی جالب از او قدردانی کردند.

بسیاری از هنرمندان ایرانی نیز در شبکه های اجتماعی سالروز تولد محمدرضا شجریان را تبریک گفتند. دابسمش بهرام رادان، پژمان بازغی و محسن و مصطفی کیایی در فضای مجازی با استقبال کاربران روبرو شد.

حسین نوش آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد می گوید محمدرضا شجریان در صورتی اجازه برگزاری کنسرت پیدا خواهد کرد که همکاری کند؛ اما به گفته او «تاکنون چنین کاری نکرده است.»

XS
SM
MD
LG