لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۶

اجرای دوباره «نوروز آمد» توسط هنرمندان جوان ایرانی در اتریش


«سعید برنا» نوازنده پیانو و آهنگساز ساکن اتریش به مناسبت نوروز یکی از قطعات قدیمی و خاطره انگیز موسیقی ایران را با حال و هوای متفاوتی اجرا کرد، اثری که در گذشته توسط هایده خواننده فقید ایرانی خوانده شد.

«نوروز آمد» از ساخته های مشهور انوشیروان روحانی است که نخستین بار در سال ۱۳۵۶ توسط هایده در تلویزیون ملی ایران اجرا شد و از محبوبیت زیادی در میان ایرانیان برخوردار است.

سعید برنا چندی پیش برای تحصیل در رشته موسیقی به اتریش رفت و فعالیت های هنری خود را در شهر وین ادامه می دهد. او در سالهای اخیر با تعدادی از هنرمندان مطرح ایرانی و غیر ایرانی همکاری داشته و آثار متنوعی تولید کرده است.

سعید برنا در گفتگو با صدای آمریکا علاقه شخصی خود به «نوروز آمد» را انگیزه اصلی خود از اجرای دوباره این قطعه می داند، اثری که با موسیقی دلنشین انوشیروان روحانی و صدای جادویی هایده از شاهکارهای هنری ایران محسوب می شود.

سعید برنا پیش از آغاز این پروژه از انوشیروان روحانی که پیانو نوازی ایرانی را نزد او آموخته، اجازه گرفت. سپس از«شهرزاد» مشهور به «شری اِم» خواننده جوان موسیقی پاپ دعوت کرد تا این قطعه را بازخوانی کند.

هر چند که با توجه به محبوبیت این قطعه، بازخوانی «نوروز آمد» برای این هنرمندان جوان چالش بزرگی بود، ولی سعید برنا با ابراز رضایت از نتیجه، تولید پروژه را تجربه موفقی توصیف می کند و امیدوار است در آینده قطعات کلاسیک ایرانی دیگری را نیز دوباره اجرا کند.

موزیک ویدئوی نوروز آمد در طبیعت زیبای شهر وین فیلمبرداری شده و با واکنش های مناسبی در شبکه های اجتماعی همراه شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG