لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

واکنش علی جنتی به لغو کنسرت کیهان کلهر: دادستانی دخالت می کند


کیهان کلهر تنها نوازنده ایرانی نامزد دریافت جایزه "امی" است.
کیهان کلهر تنها نوازنده ایرانی نامزد دریافت جایزه "امی" است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در واکنش به لغو کنسرت کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده کمانچه در نیشابور می گوید دخالت دادستانی موجب لغو این کنسرت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی جنتی گفته با رئیس قوه قضاییه درباره لغو این کنسرت مکاتبه کرده است.

روز سه شنبه، خبرگزاری ایسنا اعلام کرد، در حالیکه اعضای گروه همنوازان آقای کلهر در فرودگاه آماده سفر به سمت نیشابور بودند، دادستان این شهر بدون ارائه دلیل، دستور به لغو کنسرت داد.

این کنسرت قرار بود سه شنبه شب، ۲۱ اردیبهشت اجرا شود، نخستین اجرای تور بزرگ "پردگیان باغِ سکوت" گروه موسیقی "راح روح" به سرپرستی کیهان کلهر در ایران بود. بنا به اعلام رسمی، اجراهای آینده این تور در تالار وحدت تهران به دلیل استقبال بیش از حد و پیش فروش کلیه بلیت ها تمدید شده است.

لغو کنسرت از سوی دادستان نیشابور در حالی بود که مجوزهای لازم برای برگزاری این کنسرت از شورای تأمین استان، اداره اماکن و وزارت ارشاد گرفته شده بود.

روز شنبه ۲۵ اردیبهشت، علی جنتی گفت که علت لغو کنسرت کیهان کلهر، دخالت های دادستانی است که به تشخیص خودشان اقداماتی انجام می دهند.

در ماههای اخیر ممانعت از بزرگزاری کنسرت های موسیقی بخصوص در استان خراسان رضوی گزارش شده است.

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد با برگزاری کنسرت موسیقی در مشهد وشهرهای استان خراسان رضوی مخالف است.

کیهان کلهر پیش از این و در پی لغو برنامه‌های کنسرتش با گروه "بروکلین رایدر" در تهران گفته بود: "تا زمانی که فرهنگ و هنر ایران، گروگانِ زورگیری و زورآزمایی جناح های سیاسی ست و خط مشی مشخصی برای این گونه فعالیتها تعریف و اجرا نشده، از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهد کرد."

اما گفته شده پس از آن که مقام های وزارت ارشاد اسلامی به وی تضمین دادند که کلیه اجراهایش در تهران و شهرستانها با کوچکترین مشکلی روبرو نخواهد شد، کیهان کلهر با تور "پردگیان باغ سکوت" در ایران موافقت کرد.

XS
SM
MD
LG