لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۱

خشم عمومی در پارس آباد مغان پس از آزار و قتل یک دختر هفت ساله


تصویر ارسالی بابک از تشییع جنازه آتنا اصلانی در پارس آباد
تصویر ارسالی بابک از تشییع جنازه آتنا اصلانی در پارس آباد

صدها نفر از مردم پارس آباد مغان در استان اردبیل در مراسم تشییع جنازه آتنا اصلانی، دختر هفت ساله که سه هفته پیش به قتل رسید، شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، تشییع جنازه آتنا روز چهارشنبه ۲۱ تیر، دو روز پس از کشف جسد او در پارکینگ متهم برگزار شد.

آتنا اصلانی، دختر هفت ساله‌ای که سه هفته پیش به محل کار پدرش رفته بود، پس از جدا شدن از بساط دستفروشی پدرش، ناپدید شد.

پلیس اگر چه مظنونان بسیاری از جمله فرد متهم به قتل را در همان روزهای نخستین ناپدید شدن آتنا دستگیر کرد، اما به گفته شکور پورحسین، نماینده پارس آباد در مجلس، نبود شواهد و دلایل کافی موجب شد تا رسیدن به متهم اصلی به سرعت ممکن نباشد. تا اینکه ۱۹ تیر ماه جسد این دختر هفت ساله داخل یک بشکه در پارکینگ یکی از مظنونان که صاحب مغازه رنگرزی در پارس آباد است، پیدا شد.

به گفته ناصر عتبانی، دادستان اردبیل، قاتل ۴۲ ساله متاهل و دارای فرزند و سابقه‌دار است. او گفت که پس از بررسی‌های صورت گرفته نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی آتنا اصلانی مشخص شد و تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید

از سوی دیگر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس آباد نیز گفت که قاتل آتنا اصلانی به دومین قتل خود اعتراف کرده است.

عبدالله طباطبائی گفت که با اعترافات متهم مشخص شد جسدی که دو سال پیش در اطراف یکی از روستاهای منطقه پیدا شده بود نیز توسط این شخص به قتل رسیده بود.

ناپدید شدن آتنا اصلانی هفت ساله و پیدا شدن جسد او پس از سه هفته فضای شهر پارس آباد را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. مردم خشمگین پس از پیدا شدن جسد آتنا از پارکینگ مرد رنگرز، مقابل مغازه او تجمع کرده و آن محل را به آتش کشیدند.

ویدئوی ارسالی شما از مراسم تشییع آتنا اصلانی در پارس آباد

به گفته شکور پورحسین، نماینده پارس آباد در مجلس شورای اسلامی، قتل آتنا «امنیت روانی منطقه» را بر هم زده است. او ابراز امیدواری کرده است که پرونده هر چه زودتر به نتیجه برسد حکم مجرم از سوی دادگاه صادر شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG