لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

اژه‌ای: اتهام مدیر بازداشت شده شهرداری تهران، امنیتی است


یکی از مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بازداشت شده است
یکی از مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بازداشت شده است

غلامحسین محسنی اژه‌‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اتهام مدیر بازداشت شده شهرداری تهران را امنیتی عنوان کرد.

در نشست خبری روز دوشنبه اژه‌ای، در پاسخ به این سوال که «آیا اتهام مدیر بازداشت شده شهرداری تهران دادن اطلاعات دوربین‌های مدار بسته به سازمان مجاهدین خلق است» گفت: «این که فردی بازداشت شده درست است و اتهام او نیز امنیتی است». او در ادامه گفت که نمی‌تواند جزییات بیشتری درباره پرونده‌ای که تحقیقات آن در جریان است، ارائه کند.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران، ۲۷ آبان، ضمن تائید خبر بازداشت یکی از مدیران ارشد شهرداری، اتهامات او را شخصی و غیر مرتبط با مسئولیت وی در شهرداری تهران اعلام کرده بود.

این در حالی بود که اخباری مبنی بر بازداشت قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به خاطر اتهاماتی نظیر جاسوسی منتشر شده بود.

خبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یکی از اعضای شورای شهر و بدون ذکر نام او نوشت که یکی از مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بازداشت شده است. برخی وبسایت‌های خبری گزارش داده بودند که این مدیر شهرداری «هنگام عزیمت به یک سفر خارجی در فرودگاه امام خمینی تهران دستگیر شده است».

محسنی اژه‌ای روز دوشنبه در پاسخ به این پرسش خبرنگار که آیا مدیر شهرداری به اتهام جاسوسی و دادن آی‌پی‌های دوربین‌های مدار بسته به سازمان مجاهدین خلق بازداشت شده، تنها به گفتن اینکه اتهام مدیر بازداشت شده امنیتی است، اکتفا کرد. با این وجود به نظر می‌رسد اگر اتهامی که خبرنگاران از آن سخن گفتند صحت داشته باشد برخلاف گفته‌های معاون برنامه ریزی شهرداری بازداشت مدیر ارشد شهرداری به مسئولیت او ارتباط خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG