لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

باركد "ياس" حذف شد؛ فیلم بارکد بدون خواننده رپ آن اکران می شود


وزارت ارشاد می گوید تیتراژ پایانی فیلم بارکد با بازی بهرام رادان و پژمان بازغی، باید بدون خواندن "یاس" (سمت راست) باشد.
وزارت ارشاد می گوید تیتراژ پایانی فیلم بارکد با بازی بهرام رادان و پژمان بازغی، باید بدون خواندن "یاس" (سمت راست) باشد.

پس از جار و جنجال فراوان بالاخره مجوز اکران فیلم بارکد به کارگردانی مصطفی کیانی صادر شد اما موسیقی پایانی آن که از "یاس" خواننده رپ ایران بود، حذف خواهد شد.

بر اساس گزارشهای خبری، پس از اینکه تهیه کنندگان بارکد توصیه های اداره نظارت و ارزشیابی را پذیرفتند و بخشهایی از فیلم را سانسور کردند، مجوز اکران صادر شد.

در این فیلم بهرام رادان ، محسن کیانی، پزمان بازغی، رضا کیانیان و سحر دولتشاهی حضور دارند.

از مدتها پیش انتقاداتی از سوی برخی محافظه کاران درباره موسیقی تیتراژ پایانی با صدای یاس خواننده و رپر مشهور موسیقی زیرزمینی بود، ظاهرأ به درخواست اداره نظارت و ارزشیابی این آهنگ از فیلم حذف شده است.

بهرام رادان یکی از بازیگران فیلم که ظاهرأ معرف یاس برای انجام این پروژه سینمایی است و رابطه نزدیکی با این خواننده دارد، در اینستاگرم خود با اعتراض به حذف آهنگ، از این اقدام مسئولین سینمایی کشور به شدت انتقاد کرد. او سه روز پیش نوشت که مشابه فیلم سنتوری، موسیقی برای بارکد دردسر ساز شده است.

در فیلم سنتوری ساخته داریوش مهرجویی و بازی گلشیفته فراهانی و بهرام رادان، ابتدا گفته شد چون محسن چاووشی خواننده ترانه های آن است، فیلم اکران نمی شود و بعد در نهایت به بهانه های دیگر مانع اکران فیلم شدند.

به نظر می رسد تهیه کننده فیلم بارکد تصمیم گرفته هرطور شده، مجوز اکران فیلم را اخذ کند.

فیلم بارکد در حالی مجوز اکران می گیرد که بینندگان آن از شنیدن صدای "یاس" محروم خواهند شد.

یاسر ملقب به یاس یکی از خواننده های زیرزمینی ایران است که طرفداران زیادی در میان جوانان دارد، هر چند که او در سالهای اخیر آهنگها و موزیک ویدئوهای مختلفی منتشر کرده ولی مجوز فعالیت ندارد و از سوی نهادهای نظارتی هنرمندی ستاره دار معرفی شده است.

XS
SM
MD
LG