لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۲

میرحسین موسوی:این حاکمیت یک فرقه است و دزدیدن مفهوم ایرانیت


میرحسین موسوی:این حاکمیت یک فرقه است و دزدیدن مفهوم ایرانیت
میرحسین موسوی:این حاکمیت یک فرقه است و دزدیدن مفهوم ایرانیت

میر حسین موسوی رهبر اصلی اپوزیسیون در ایران آیت الهی خامنه ای را به چالش گرفته و از او خواسته است مجوز برگزاری راهپیمایی معترضان به حکومت صادر شود.

موسوی، اولین نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران، این درخواست را روز شنبه در وب سایت کلمه و دو روز پس از آن عنوان کرد که آیت الهس خامنه ای اعلام کرد رهبران اپوزیسیون، به دلیل عدم قبول انتخاب دوباره احمدی نژاد، حق شرکت در نظام سیاسی را از دست داده اند و دیگر بخشی از آن نیستند. اپوزیسیون می گوید جناح راست طرفدار حکومت با تقلب در انتخابات محمود احمدی نژاد را پیروز انتخابات اعلام کرده است.

میرحسین موسوی همچنین دولت ایران را متهم کرد که از حکومت مذهبی به یک دیکتاتوری که تنها یک فرقه آنرا اداره می کند تغییر کرده است.

موسوی در مطلبی که روز شنبه در سایت کلمه، پایگاه اینترنتی او منتشر شده است، همچنین سرکوب خشونتبار فعالان اوپوزیسیون در جریان گردهمایی های سالگرد انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن را محکوم می کند و نیز می گوید مراسمی که با حمایت دولت برپا شد «مهندسی» شده بود.

موسوی این نظر را دو روز پس از آن ابراز می دارد که آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی گفت مخالفان، بدلیل خودداری از قبول انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد، حق شرکت در نظام سیاسی را از دست داده اند.

اپوزیسیون ادعا می کنند که احمدی نژاد انتخابات را سرقت کرد.

XS
SM
MD
LG