لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۳۶

موسوی: دولت باید به حقوق مردم احترام بگذارد


موسوی برای کمک به پایان بحران یک طرح پنج ماده ای پیشنهاد کرد، که آزادی زندانی سیاسی، و تدوین قوانین جدید و شفاف انتخاباتی از آن جمله است

میرحسین موسوی رهبر ارشد اوپوزیسیون در ایران به دولت تهران هشدار داده است که قادر نخواهد بود جنبش اصلاحات را بزور فروبنشاند، و می گوید او از اینکه در این راه جان خود را از دست بدهد در هراس نیست.
موسوی ، روز جمعه در بیانیه ای در وب سايت های اوپوزیسیون – کلمه و جرس - گفت ایران با "بحرانی جدی" روبرو است. او از مقامات دولت خواست حقوق مردم را برسمیت بشناسند و گفت زندانی کردن یا کشتن رهبران اوپوزیسیون تنش ها را کاهش نخواهد داد.
موسوی برای کمک به پایان بحران یک طرح پنج ماده ای پیشنهاد کرد، که آزادی زندانی سیاسی، و تدوین قوانین جدید و شفاف انتخاباتی از آن جمله است.
موسوی بیانیه خود را در پی برخی از شدیدترین خشونت ها از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه صادر کرد.
روز جمعه، احمد جنتی در خطبه نماز جمعه در تهران گفت کسانی که در پشت سر ناآرامی ها قرار دارند باید در زندان بمانند. او همچنین آنها را "مفسد فی الارض" نامید – اتهامی که بر اساس قوانین اسلامی با مرگ قابل مجازات است.
پیشتر در روز پنجشنبه، تدابیر امنیتی در تهران گسترش یافت، در همین حال وزارت اطلاعات و امنیت هشدار داد با کسانی که موجب شورش یا خشونت در کشور شوند بشدت برخورد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG