لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

دردسر جدید مقامات و «نتیجه» خمینی با «لُژ نشینی» در عزاداری محرم


در عکس های منتشر شده علی لاریجانی و مقامات در لژ مخصوص نشسته اند و نتیجه آیت الله خمینی در زیر کولر در حال تماشای عزاداری است.
در عکس های منتشر شده علی لاریجانی و مقامات در لژ مخصوص نشسته اند و نتیجه آیت الله خمینی در زیر کولر در حال تماشای عزاداری است.

در حالیکه در روزهای دهه اول ماه محرم، مراسم عزاداری توسط نهادهای مذهبی در ایران برگزار می شود، «لژ نشینی» و زیر کولر بودن برخی مقامات و چهره‌های متصل به آنها با موجی از انتقاد و هشتگی به نام #عزاداری_طبقاتی در فضای مجازی داغ شده است.

در روزهای اخیر چند عکس از مقام ها از جمله علی لاریجانی رئیس مجلس منتشر شد که در جایی بالا نشسته اند و عزاداران را نظاره می کنند.

اوج انتقادات وقتی بود که عکس‌هایی از سید احمد خمینی، نتیجه آیت الله خمینی منتشر شد. او که فرزند حسن خمینی و نوه احمد، فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی است، عکسی از خود را در مراسم عزاداری منتشر کرد که در بالای مجلس و زیر کولر نشسته است.

وقتی کاربران در فضای مجازی به او معترض شدند، او در یک استوری اینستاگرامی پاسخ داد که چون روحانیون لباس‌شان زیاد است و برای جلوگیری از گرمازدگی، بالا می نشینند.

همین موضوع موجب واکنش‌های زیادی شد.

خیلی از کاربران با هشتگ #عزاداری_طبقاتی واکنش نشان دادند:

برخی نوشته اند که آنها برخلاف پیام امام حسین طوری رفتار می کنند که انگار خون روحانیون قرمزتر از بقیه مردم است:

در ماههای اخیر که مسائل اقتصادی به مردم فشار آورده، عدم تلاش حکومت برای مبارزه با فساد از یکسو و از سوی دیگر خرج های آنچنانی فرزندان مقامات موجب عصبانیت خیلی از مردم شده است، بطوریکه در شعارهای اعتراضی شان بازتاب می دهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG