لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

محمدرضا شجریان استاد آواز ایران در بیمارستان بستری شد


 استاد آواز ایران چندین سال است با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند.
استاد آواز ایران چندین سال است با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند.

گزارش‌ها حاکی است که محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران که چندین سال است با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند، از یکشنبه شب در بیمارستان بستری شده است.

سایت خانه موسیقی روز دوشنبه ۷ بهمن ماه گزارش داد محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران از شب گذشته در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده و تحت نظارت تیم پزشکی قرار دارد.

با این حال خبرهای ضدو نقیض در رابطه با وضعیت سلامت استاد آواز ایران منتشر شده است.

از یک سو رسانه ها گزارش دادند که روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، رئیس بیمارستان حال عمومی استاد آواز ایران را «مثبت» ارزیابی کرده‌اند و گفته شده که بستری شدن آقای شجریان «صرفاً برای تعبیه راه عروقی جهت دارورسانی راحت‌تر و موثرتر بوده و ظرف امروز یا فردا مرخص خواهد شد.»

اما از سوی دیگر خبرگزاری ایسنا گزارش داده که محمدرضا شجریان در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است.

همچنین بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی از انجام عمل جراحی بر روی محمدرضا شجریان خبر داده و در توئیتی دیگر نوشته است که «برخلاف ادعاهای رسمی اوضاع محمدرضا شجریان رو به وخامت است. ایشان به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده اند، آن هم در بیمارستان جم! پاسخگو نبودن و اطلاع رسانی قطره چکانی، بدترین نوع تشویش اذهان عمومی در این قبیل مواقع است.»

کاوه راد وکیل خانه موسیقی نیز در توئیتی از وخامت حال استاد شجریان خبر داده است.

هنوز اعضای خانواده استاد آواز ایران درباره وضعیت سلامت آقای شجریان اطلاع رسانی نداشته‌اند.

محمدرضا شجریان پس از همراهی با اعتراضات مردمی پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ مجوز برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم را از دست داد و پخش صدایش از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ممنوع شد.

در فروردین امسال بنیاد بین المللی «آقاخان» با اهدای جایزه «خداوندگاری موسیقی» به محمدرضا شجریان، از استاد آواز ایران قدردانی کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG