لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۵

معاون ظریف: موگرینی ابتدای سال آینده به تهران می رود


در صورت این سفر، این اولین سفر مسوول سیاست خارجی اروپا بعد از اجرای برجام خواهد بود.
در صورت این سفر، این اولین سفر مسوول سیاست خارجی اروپا بعد از اجرای برجام خواهد بود.

یکی از معاونان وزیر خارجه ایران می‌گوید فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ابتدای سال آینده به تهران سفر می کند.

مجید تخت روانچی که با خبرگزاری ایسنا گفت و گو می کرد، به تاریخ دقیق اشاره نکرد و تنها گفت که با طرف اروپایی "مشغول بررسی" تاریخ دقیق سفر است.

در حالی مقام های ایران سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را تایید کرده اند که پیش‌تر فدریکا موگرینی اعلام کرده بود در تدارک دیدار مهمی از ایران است.

این هفته، هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای شرکت در نخستین دور گفت و گوهای ایران و اتحادیه اروپا وارد تهران شد. این سفر برای گفت و گوهای ایران و اتحادیه اروپا بود که قرار شده بود بعد از اجرای برجام، هر ۶ ماه یک بار در سطح عالی در تهران و بروکسل برگزار شود.

ریاست هیات‌های مذاکره کننده ایران را مجید تخت روانچی، معاون وزیر امور خارجه ایران و ریاست هیات اروپایی را خانم اشمید بر عهده دارند.

در حالی خانم موگرینی قصد سفر به ایران را دارد که سفر مسوول قبلی سیاست خارجی اتحادیه اروپا حاشیه ساز شده بود. کاترین اشتون در حاشیه سفر به تهران با برخی قربانیان نقض حقوق بشر از جمله نرگس محمدی و مادر ستار بهشتی بلاگر کشته شده در بازداشتگاه پلیس دیدار کرده بود.

XS
SM
MD
LG