لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

ماجرای مانکن جوانی که «مجبور به فرار» از ایران شد


روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارش مفصلی به ماجرای «نگزیا» مانکن جوان ایرانی پرداخته که برای نجات جان خود مجبور به فرار از این کشور شده است.

نگزیا به عنوان مدل با عکاسان و هنرمندان زیرزمینی در تهران همکاری داشت و به صورت غیرقانونی در این حرفه فعالیت می کرد.

پس از دستگیری یکی از این هنرمندان توسط نیروی انتظامی، تعدادی از عکس های نیمه برهنه نگزیا نیز توقیف شد و نیروهای امنیتی این مانکن جوان را شناسایی کردند.

به نوشته این نشریه اسرائیلی، نگزیا که به شدت نگران شده بود، با توجه قوانین غیرانسانی جمهوری اسلامی و برای حفظ جانش تصمیم به خروج از ایران گرفت، ابتدا به ترکیه رفت و در نهایت به فرانسه رسید و تقاضای پناهندگی کرد.

این دختر جوان ایرانی، به دلیل بوروکراسی پیچیده اداری و شرایط دشواری که برای پناهجویان در فرانسه وجود دارد، با چالش های بسیاری مواجه شد و تا مدت ها جا و مکانی برای زندگی نداشت.

نگزیا که با فقر و بی پولی دست و پنجه نرم می کرد، مورد اذیت و آزار قرار گرفت و دچار افسردگی شد تا جایی که چند بار قصد داشت خودکشی کند.

او چندی پیش با کمک یک وکیل ایرانی ساکن پاریس، داستان زندگی خود را از طریق رسانه های گروهی با سایرین در میان گذاشت و تقاضای کمک کرد.

این گفتگوهای رسانه ای بازتاب زیادی در فرانسه داشت و باعث شد تا وزیر کشور فرانسه با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کند، از مقامات مربوطه خواسته تقاضای پناهندگی این دختر جوان ایرانی را با سرعت بیشتری بررسی کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG