لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

تسهیلات جدید برای تشویق سربازان متاهل؛ سه ماه کسر خدمت به ازای هر فرزند


ستاد کل نیروهای مسلح ایران تسهیلات جدیدی را برای سربازان وظیفه متاهل و دارای فرزند در نظر گرفته است.

موسی کمالی، جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت با اعلام این خبر گفت که بر اساس تسهیلات جدید، به ازای هر فرزند سرباز متاهل سه ماه از دوره سربازی او کم خواهد شد.

این مقام نیروهای مسلح ایران اضافه کرد: "مرخصی کارکنان وظیفه متاهل از ۲۲ روز در سال به ۳۰ روز در سال افزایش یافته است. همچنین کارکنان وظیفه متاهل حداقل هفته‌ای سه روز بعد از ساعت کاری باید از پادگان‌ها ترخیص شوند. ضمن اینکه برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که در پادگان‌ها برگزار می‌شود، سربازان متاهل در اولویت قرار می‌گیرند."

آنگونه که موسی کمالی توضیح داد، این تسهیلات شامل مشمولان غایب که تا تاریخ ابلاغ مصوبه دارای غیبت بوده‌اند و سربازانی که هم اکنون دوره سربازی خود را سپری می‌کنند نیز می‌شود.

ستاد کل نیروی های مسلح ایران اعلام کرده است که این تسهیلات در راستای سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده از سوی رهبر جمهوری اسلامی در نظر گرفته شده است.

آیت الله خامنه‌ای طی سالهای اخیر بارها بر ضرورت افزایش جمعیت ایران و تشویق ازدواج و فرزند آوری تاکید کرده است و دستگاههای کشور را ملزم به پیگیری سیاست‌های ابلاغ شده در این باره کرده است.

XS
SM
MD
LG