لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۲

فرصت ستاد نیروهای مسلح ایران به مشمولان غایب برای خرید سربازی


یک مقام ارشد نظامی ایران اعلام کرد که مشمولان غایب خدمت سربازی که بیش از ۲۷ سال سن دارند می‌توانند با پرداخت جریمه از سربازی معاف شوند.

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح روز چهارشنبه به خبرگزاری‌ها گفت: «براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ مشمولینی که بیش از ۸ سال غایب و سن آنها حداقل ۲۷ سال و حداکثر ۵۰ سال است همچنین کارایی لازم را برای نیروهای مسلح نداشته باشند با پرداخت جریمه می‌توانند تعیین تکلیف شوند.»

به گفته او، مبلغ جریمه مشمولان غایب براساس حضور در داخل یا خارج از کشور، مدرک تحصیلی و مدت غیبت تعیین می‌شود. نحوه اجرای این طرح براساس هنوز به تصویب نرسیده است اما این مقام نظامی ایران گفت که مبلغ ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای جریمه غیبت سربازی در این طرح مدنظر است.

سردار کمالی گفت که این فرصت موقتی است و اگر مشمولان استفاده نکنند، محرومیت‌های اجتماعی و دستگیری در مورد آنان اعمال می‌شود. به گفته او این قانون برای سال ۹۴ در نظر گرفته شده و تصمیمی برای ادامه آن در سال ۹۵ گرفته نشده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره اینکه آیا فوتبالیست‌هایی که اخیرا کارت‌های معافیت و پایان خدمت جعلی‌شان باطل شد نیز امکان استفاده از این شرایط را دارند؟ گفت: این افراد جرمی را انجام داده‌اند و پرونده آنان در مرجع قضایی در حال رسیدگی است. اگر مرجع قضایی به این موضوع رسیدگی کند و در این باره حکم بدهد که آنان می‌توانند از این شرایط استفاده کنند، فوتبالیست‌ها نیز در صورت دارابودن شرایط می‌توانند با پرداخت جرایم کارت معافیت دریافت کنند.

XS
SM
MD
LG