لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

نمایش هواپيمای بمب افکن جديد و بدون سرنشين «کرار» در ایران


نمایش هواپيمای بمب افکن جديد و بدون سرنشين «کرار» در ایران
نمایش هواپيمای بمب افکن جديد و بدون سرنشين «کرار» در ایران

ارتش ايران ضمن به نمايش گذاشتن يک هواپيمای جديد بدون سرنشين ميگويد اين هواپيما از قابليت انجام ماموريت هائی با پرواز دور برخوردار است.
ارتش ايران اين هواپيمای بدون سرنشين را امروز، يکشنبه، در مراسمی با حضور محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی به نمايش گذاشت و آن را در تلويزيون نيز پخش کرد.
تلويزيون دولتی ايران ميگويد برد اين هواپيمای بدون سرنشين، که "کرار" نامگذاری شده است، هزارکيلومتراست ومی تواند دو بمب صد کيلوگرمی، و يا يک بمب ۲۰۰ کيلوگرمی را حمل کند.
مقامات به شبکه تلويزيونی انگليسی زبان Press TV گفتند اين هواپيما می تواند در سرعت های بالا هدفهای زمينی دوردست را بمباران کند.
آسوشيتد پرس اظهارات آقای احمدی نژاد را نقل ميکند که اين هواپيمای جديد بدون سرنشين را سفيرمرگ برای دشمنان ايران توصيف کرده است. خبرگزاری دانشجوئی ايسنا نيز ازاين هواپيمای بدون سرنشين به عنوان بمب افکنی با قابليت گريز از رادار ياد کرده است.
آقای احمدی نژاد، عصر شبنه به گروهی از استادان دانشگاههای کشور گفته بود هدف ايران فرستادن فضانوردان ايرانی به فضا تا سال ۲۰۲۵ است. وی گفت گام بعدی قرار دادن ماهواره ها در ارتقاع ۷۰۰ کيلومتری، و سپس در اراتفاع هزار کيلومتری است.
ايران روز جمعه يک موشک جديد زمين به زمين به نام قيام ۱ را آزمايش کرد.
نيروی دريائی ايران پيشتر در ماه جاری چهار زيردريائی جديد ساخت کشور را به عنوان بخشی از تلاش های تهران برای تقويت توانائی های دفاعی به نمايش گذاشته بود.
به گزارش وسائل ارتباط جمعی ايران نيروی دريائی ايران يازده زيردريائی با قابليت گريز از رادار موسوم به غدير دارد، که از توانائی ناوبری در آب های کم عمق خليج فارس برخوردارند .دولت های غربی نگرانند که برنامه های نظامی و فضائی تهران ممکن است به توسعه و تکميل تجهيزات پرتاب کننده کلاهک اتمی منجر شود.

XS
SM
MD
LG