لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

ایران می گوید آماده است هر تجاوزی را دفع کند


آرشیو
آرشیو

رسانه های ایران به نقل از یکی از فرماندهان نظامی ارشد می گویند جمهوری اسلامی آماده است «هرحمله ممکن» علیه تهران را دفع کند.

سرتیپ احمد رضا پوردستان، فرمانده نیروهای زمینی، در جریان دیداری با وابسته های نظامی سفارتخانه های خارجی درباره قدرت نیروهای نظامی ایران داد سخن داد.

پوردستان، که روز سه شنبه در مراسمی به مناسبت روز ارتش سخن می گفت، تهدیدی را که در برابر ایران قرار دارد مشخص نساخت، اما رسانه های ایران می گویند او گفت اسراییل و «قدرت های استکباری» - که ظاهرا آمریکا را شامل می شوند - در صورت حمله به ایران «آسیب» خواهند دید.

آمریکا بارها گفته است هیچ عمل نظامی را علیه ایران طرح ریزی نمی کند. واشنگتن و دیگر قدرت های عمده دولت ایران را برای گشودن تاسیسات اتمی خود به روی بازرسان بین المللی و ارائه جزییات کافی درباره هدف های برنامه توسعه اتمی، زیر فشار گذاشته اند.

ایران روز ارتش را با رژه های عظیم و نمابش جنگ افزارهای نظامی برگزار کرد.

جمهوری اسلامی ایران بر سر اتهامات جاسوسی و حضور سربازان سعودی در بحرین، با همسایگان خود از جمله عربستان سعودی، بحرین و کویت، در تضاد بوده است. اما خبرگزاری فارس روز چهارشنبه به نقل از سرتیپ پوردستان گفت ایران از کشورهای همسایه دعوت خواهد کرد بر زرمایش هایی که قرار است در اواخر سال جاری برگزار شود نظارت کنند.

XS
SM
MD
LG