لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۹

خطر نظامی ایران فروش تسلیحات را افزایش می دهد


خطر نظامی ایران فروش تسلیحات را افزایش می دهد
خطر نظامی ایران فروش تسلیحات را افزایش می دهد

فوربز، مجله سرشناس اقتصادی آمريکا، زیر عنوان "حرف جنگ در مورد ایران می تواند سهام لاکهید را به ۱۰۰ دلار برساند" می نویسد لاکهید مارتین امیدوار است کاهش مورد انتظار دربودجه مربوط به هزینه های دولت آمريکا را از طریق قراردادهای فروش تجهیزات دفاع هوائی در خاورمیانه جبران کند.

یک مدیرارشد در امور اجرائی به داو جونز گفته است که نگرانی های رو به گسترش ناشی از خطر نظامی ایران هم اکنون در مذاکرات با کویت، قطر و عربستان سعودی راجع به فروش هائی جدید مطرح شده است، ضمن آنکه برنامه های راجع به استقرار یک سیستم ۷ میلیارد دلاری ضد موشک های بالستیک در امارات متحده عربی نیز در حال شکل گرفتن است.

به گفته این مدیر، لاکهید امیدوار است فروش های بین المللی اش را طی چند سال آینده بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش دهد و بخشی از کاهشی یک تریلیون دلاری در هزینه های دفاعی را که هم اینک در کنگره آمریکا در دست بررسی است از این طریق جبران کند.

اظهارنظرهای اخیر جو گارلند، نایب رئیس امور موشکی در لاکهید گویای آن است که در صورت ادامه تشنج های منطقه ای با ایران، افزایشی قابل توجه در فروش های به خاورمیانه به احتمال قوی امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG