لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

تداوم فشار بر خانواده یک زندانی سیاسی؛ محرومیت مهدی مسکین‌نواز از تماس


مهدی و عسل مسکین‌نواز
مهدی و عسل مسکین‌نواز

یک منبع نزدیک به خانواده مهدی مسکین‌نواز به صدای آمریکا اطلاع داد که از زمان انتقال زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ به اوین در تاریخ ۲۰ فروردین، او از دسترسی به تلفن محروم بوده است.

به گفته این منبع، این زندانی سیاسی اجازه نداشته با دخترش عسل، که او نیز با گذاشتن وثیقه آزاد است، و دیگر اعضای خانواده‌اش تماس داشته باشد.

این منبع در ادامه گفت، اطلاعات سپاه طی تماسی با عسل مسکین‌نواز، به او گفته است که عفو شامل حالش نمی‌شود و پرونده‌اش دوباره به جریان می‌افتد.

عسل مسکین‌نواز، دختر مهدی مسکین‌نواز، که با وثیقه آزاد است
عسل مسکین‌نواز، دختر مهدی مسکین‌نواز، که با وثیقه آزاد است

به گفته این منبع آگاه، عسل مسکین‌نواز، ۱۷ ساله، سه‌شنبه ٢٢ فروردین در شعبه ٣ دادسرای اطفال از سوی بازپرس شجاعی مورد بازپرسی قرار گرفته است. و در این جلسه بازپرس شجاعی از پذیرش وکالت علی شریف‌زاده خودداری کرده و گفته است خانم مسکین‌نواز باید وکیل خود را بر اساس ماده ۴۸ آیین دادرسی کیفری از میان وکلای مورد تایید قوه قضائیه انتخاب کند.

برگه کیفرخواست مهدی مسکین‌نواز، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه
برگه کیفرخواست مهدی مسکین‌نواز، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه

جلسه دادرسی مهدی مسکین‌نواز قرار است در اردیبهشت‌ماه سال جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شود. مطابق متن کیفرخواست که صدای آمریکا نسخه‌ای از آن را دریافت کرده، او به «دسترسی غیرقانونی به گوشی تلفن همراه هوشمند» و راه‌اندازی یک کانال تلگرامی «در داخل زندان»، سازماندهی افراد در زندان، و اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام، متهم است.

مهدی مسکین‌نواز، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه
مهدی مسکین‌نواز، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه

مهدی مسکین‌نواز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دلیل مدیریت یک کانال تلگرامی توسط اطلاعات سپاه در بندر انزلی بازداشت و به بند ۲-الف سپاه در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی مشروطه‌خواه در ۱۸ آذر همان سال از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام‌های «اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، و تبلیغ علیه نظام» در مجموع به ۱۳ سال و دو ماه حبس تعزیری، دو سال اقامت اجباری در فهرج کرمان، و ممنوعیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شد.

«ارتباط با اشخاص خارج‌نشین، آموزش شعارنویسی، چگونگی فعالیت در اعتراضات خیابانی» و همچنین «بارگذاری مطالب و پست در فضای مجازی و کانال تلگرامی» به عنوان جزئیات اتهام‌های وارده به آقای مسکین‌نواز عنوان شده بود.

XS
SM
MD
LG