لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۳

مدیر مسئول روزنامه شرق بازداشت شد


مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق
مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق

مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق،که برای پاسخگویی درباره یک شکایت به دادگاهی در مشهد احضار شده بود، بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل از معاون دادستان مشهد، این اقدام در پی شکایت چند زن ساکن شهرک شهیدرجایی صورت گرفته است، که روزنامه شرق از برخی زنان در این شهرک با عنوان تن فروش یادکرده بود.

شکایت از این روزنامه در پی انتشار گزارشی با عنوان «از ستایش تا ندا» در تاریخ ۱۹ فروردین، صورت گرفت. این گزارش به بررسی وضعیت یک محله در مشهد، که دختری افغان در آن به قتل رسید، پرداخته بود.

معاون دادستان مشهد اعلام کرد که این گزارش «باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم محله شهرک شهید رجایی مشهد شده است» او گفت که مدیر مسئول این روزنامه به زندان منتقل شده است.

روزنامه شرق در توئیتر خود اعلام کرد که بازداشت مدیر مسئول این روزنامه در حالی صورت گرفته است که این روزنامه چند روز پس از انتشار آن گزارش در صفحه اجتماعی خود، اقدام به انتشار توضیح و پوزش کرده بود.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یکی از همکاران آقای رحمانیان در روزنامه شرق نوشت در جلسه نخست بازپرسی قرار وثیقه برای وی صادر شد که با حضور در جلسه دوم بازپرسی به دلیل تامین نشدن وثیقه، آقای رحمانیان روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه، بازداشت شد.

ایران از نظر آزادی رسانه ها و برخورد قضایی با روزنامه نگاران جایگاه پایینی در میان کشورهای جهان دارد. در آخرین رده بندی آزادی رسانه‌ها در جهان، که سازمان گزارشگران بدون مرز منتشر کرد، ایران از میان ۱۸۰ کشور در رتبه ۱۶۴ قرار گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG