لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۰

انتقاد یک نماینده مجلس: وقتی می‌خواهید انقلاب را صادر کنید و با همه دنیا بجنگید، باید سختی را تحمل کنید


یک نماینده مجلس شورای اسلامی در سخنانی شرایط دشوار داخل ایران را ناشی از تلاش برای «صدور انقلاب» و «جنگ با دنیا» دانست.

روز دوشنبه ۲۷ خرداد در شبکه های اجتماعی سخنانی از قاسم میرزایی نکو، نماینده دماوند و فیروزکوه در یک سخنرانی منتشر شد که به نظر می رسید در پاسخ به انتقادات حاضران درباره وضعیت دشوار زندگی در ایران بود.

این نماینده مجلس در این سخنان گفت: «وقتی می خواهید در غاز زندگی کنید، وقتی می‌خواهید با همه دنیا بجنگید وقتی می‌خواهید همه انقلاب را به همه جا صادر کنید، باید خیلی سختی تحمل کنید، ۱۴ سال که هیچ، باید ۱۴ سال دیگر هم تحمل کنید.»

عبارت «صدور انقلاب» به سخنان آیت الله خمینی در اولین سال های پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره دارد که در سالهای اخیر نیز اصولگرایان تندرو و فرماندهان سپاه از آن سخن گفته‌اند.

سخنان این نماینده مجلس در حالی بیان شده است که طبق اعلام نهادهای بین المللی و داخلی، رشد اقتصادی ایران که از منفی چهار درصد عبور کرده است امسال به نزدیکی منفی پنج درصد خواهد رسید و نرخ تورم نیز از ۳۰ درصد عبور کرده است.

از سوی دیگر، تنش بین جمهوری اسلامی، آمریکا و کشورهای منطقه در پی هدف قرار گرفتن دو نفتکش در خلیج فارس بالا گرفته است و ساز و کار مالی اروپا برای مبادلات مالی در قالب برجام هنوز اجرایی نشده است.

پرزیدنت ترامپ میانه خرداد به تهران پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط را داد، اما علی خامنه ای در دیدار با نخست وزیر ژاپن این پیشنهاد را رد کرد.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG