لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۱

یک روز دیگر به تعطیلات رسمی ایران اضافه شد


با تصویب لایحه دولت در مجلس، یک روز دیگر به تعطیلات رسمی ایران اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس شورای اسلامی، در پی موافقت نمایندگان در جلسه روز یکشنبه دهم بهمن مجلس شورای اسلامی، روز هشتم ربیع الاول، روز درگذشت امام یازدهم شیعیان، روز تعطیل رسمی اعلام شد.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی و تصویب لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور و بخش‌های ارجاعی از شورای نگهبان، بند الحاقی مربوط به تعطیلی هشتم ربیع الاول را در آن حفظ کرده و به شورای نگهبان فرستادند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره این بند الحاقی که هشتم ربیع الاول را تعطیل رسمی اعلام می‌کند، گفت: «این بند نیازی به رأی گیری ندارد، زیرا اشکال و ایراد شورای نگهبان مبنی بر عدم تصویب، در هیات دولت برطرف شده است.»

بدین ترتیب به نظر می رسد که شورای نگهبان نیز با این مصوبه مخالفتی نکرده و این روز بدون مشکلی به تعطیلات رسمی ایران اضافه شود.

افزودن یک روز تعطیل دیگر به تعطیلات رسمی ایران در حالیست که بسیاری از کارشناسان اقتصادی تعداد روزهای تعطیل ایران زیاد، و پراکندگی آنها در طول سال را نامنظم می دانند.

از آنجا که بسیاری از تعطیلات رسمی مذهبی در تقویم ایران بر اساس سال قمری محاسبه می‌شود، این روزهای تعطیل در هر سال خورشیدی متفاوت بوده و برنامه‌ریزی برای آن را دشوار می‌کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG