لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۰

مجلس پانزدهمین کارت زرد را به دولت حسن روحانی داد


محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در مجلس

نمایندگان مجلس ایران روز سه شنبه به وزیر ورزش و جوانان کارت زرد دادند تا تعداد کارت‌های زرد اعضای کابینه حسن روحانی به ۱۵ برسد.

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان برای پاسخ به سوالات احمد شوهانی، نماینده ایلام درباره "گسترش فساد و بداخلاقی در ورزش، غفلت از مسائل اساسی جوانان، دخالت در امور فدراسیون‌ها و هیات‌های ورزشی و بی‌توجهی به شایسته‌سالاری در انتصابات" به مجلس رفته بود، اما نماینده سوال‌کننده قانع نشد و کار به رای‌گیری در صحن علنی رسید.

در نهایت هم از ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه صبح روز سه‌شنبه ۷ مهر، با ۹۴ رای موافق، ۷۶ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع اعلام کردند که از سخنان آقای گودرزی قانع نشده و به وزیر ورزش کارت زرد دادند.

پیش از این علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش (۲ کارت)، علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی (۲ کارت)، رضا فرجی‌دانا وزیر سابق علوم (یک کارت)، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی (۳ کارت)، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۲ کارت)، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور (یک کارت)، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت (۲ کارت) و محمود واعظی وزیر ارتباطات (یک کارت) از مجلس اخطار گرفته بودند.

کارت زرد یکی از روش‌های پیش‌بینی شده در آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی است و چنانچه وزیری ۳ کارت زرد دریافت کند، مقدمات استیضاح او فراهم خواهد شد.

تعداد کارت‌های زرد، تذکرات و سوال‌های نمایندگان مجلس از دولت حسن روحانی به نحو قابل توجهی نسبت به دولت محمود احمدی‌نژاد افزایش پیدا کرده است.

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری ایران، پیش از این به روزنامه اعتماد گفته بود که این اکثریت این سوال‌ها و تذکرات از سوی طیف خاصی از نمایندگان مجلس است که تعدادشان ۴۰ نفر است.

XS
SM
MD
LG