لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۷

ادعای یک مقام بسیج: چند مداح «تربیت شده در اسرائیل» بازداشت شدند


 یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان ایران
یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان ایران

رئیس سازمان بسیج مداحان ایران، از بازداشت چند مداح در ایران خبر داد که به ادعای او «در اسرائیل تربیت شده بودند.»

خبرگزاری ایرنا، روز شنبه ۹ شهریور به نقل از یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان ایران نوشت که «در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند که عده‌ای از آن‌ها این روزها در کشور دستگیر شده‌اند.»

جزئیات بیشتری درباره این ادعا از سوی این مقام بسیج داده نشده است.

پیش از این در سال ۹۶ روزنامه اعتماد در ۳۱ تیرماه خبر بازداشت مداحان را منتشر کرده بود. این روزنامه نامی از این مداحان نبرده بود اما چند کانال‌ تلگرامی رضا هلالی، روح‌الله بهمنی و محمدحسین حدادیان را سه مداحی معرفی کردند که به دلیل «ارتباط با یک زن که کارمند سفارت فرانسه در تهران» و «جاسوسی» بازداشت شده‌اند.

غلامعلی جعفرزاده ايمن‌آبادی، نماينده مردم رشت در مجلس نیز، در سال ۹۶ با تایید بازداشت این مداحان در توييتر و اينستاگرام خود نوشته بود که «مداحان حامی رقيب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسراييل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان.»

سخنگوی وقت قوه قضائیه ایران نیز در مرداد ۹۶ بازداشت دو مداح را تأیید کرد و گفت که یکی از این افراد با قرار وثیقه آزاد شده است.

اما نمونه های دیگری از حاشیه ساز شدن مداحان در ایران وجود دارد از هفت تیرکشی محمود کریمی، مداح مشهور در پی تصادفی رانندگی در تهران در سال ۹۲ که بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماع داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG